Mart 25 13:46

FETÖ İLE MÜCADELENİN KIRGIZİSTAN AYAĞI VE HIYANET BAĞLANTILARI

FETÖ İLE MÜCADELENİN KIRGIZİSTAN AYAĞI VE HIYANET BAĞLANTILARI

Cumhurbaşkanlığı Makamının ve Dışişleri Bakanlığının

Yüksek Dikkatlerine!

      

FETÖ İLE MÜCADELENİN KIRGIZİSTAN AYAĞI

VE

HIYANET BAĞLANTILARI

      

Kardeş ülkemiz Kırgızistan’ın değerli ve Milli gayretli yöneticileri ve bürokrasi ekibi, necip Kırgız Milletine hizmet etmek, onların rahatını ve refahını yükseltmek için canla başla çalışmaktadırlar. Ancak uzun bir esaret ve sömürü düzeninden yeni kurtulmaları nedeniyle tekrar toparlanmaları elbette kolay olmamaktadır. İşte böyle bir süreçte, bazıları çok iyi niyetlerle Fetullahçı olarak tanınan ve Emperyalist CIA’nın, Müslüman-Türk görünümlü figüranları olan tehlikeli bir ekibin tuzağına takılmışlardır. Hem kardeş Kırgızistan halkını, hem değerli devlet erkânını bu Fetullahçılık belasından kurtarmak, hem de ülkemize yönelik hıyanet girişimlerini boşa çıkarmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli ve öncelikli sorumlulukları arasındadır. Bu uyarılar fesat çıkarmak fırsatçılık yapmak kardeş Kırgizistan yetkililerini zora sokmak ve hele masum insanları karalamak için değil, ülkelerimizin çıkarlarını korumak amaçlı yapılmıştır.

Orta Asya’da ve özellikle Kırgızistan’da, hıyanet şebekesi FETÖ’nün etkisiz kılınmasının önemli adımları ve çözüm yolları:

Başta şu gerçeği vurgulamak zorundayız: Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, ülkemizin en büyük belası olan FETÖ meselesinde, hem Türkiye’mizde hem de dünya genelinde bu tehlikeyi anlatma konusunda gösterdiği gayret ve ciddiyetin, daha alt kademelerce yeterince idrak edilmemesi nedeniyle FETÖ belası; hem yurdumuzda, hem de Orta Asya’da hâlâ varlığını sürdürmektedir ve elçiliklerimizdeki FETÖ’cülerin temizlenmemiş olması, maalesef devletimizin imkânlarından faydalanarak, kripto FETÖ’cülerin cirit oynatmasına ve FETÖ belasının devamına sebebiyet vermektedir.

Bu nedenle: Dışişleri Bakanlığımızın görevlendirdikleri ataşeler ve müşavirlerin sözleşmeli kadrosunu, ince eleyerek görevlendirme yapmaları gerektiğini hatırlatıyoruz. Diğer taraftan, elçilik çalışanları kripto FETÖ’cülerle, iş adamlarıyla, elçiliğe sızmış kripto elemanları bilip, onlara referans olarak hâlen içlerinde barındırtmamaları gerektiğine inanıyoruz. Aşağıda paylaşacağımız bilgiler, şimdiye kadar yazılmış, yayınlanmış bilgilere ek olarak verilmiş olan yeni bilgiler de göz önüne alınarak, bu belanın belinin kırılıp tamamen silinmesi için sürdürülen çabalara yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.

Bu tertipli tehlikenin atlatılması için Orta Asya’da, Türk Cumhuriyetlerindeki Elçiliklerimizde görevli hem üst kadroların, hem de alt kadroların yeniden tek tek incelenmesi gereklidir. Mesela; Kırgızistan Bişkek’te büyükelçiliğimizde görev yapan ataşelerin, müşavirlerin ve konsoloslukta çalışan kimselerin geçmişleri kontrol edilirse, bu şahısların FETÖ’nün cirit attığı zamanlarda onlarla kol kola, iç içe dolaştıkları görülecektir. Maalesef bunlar, 15 Temmuz darbesinden sonra da yeniden görevlendirilmiş olup, kripto FETÖ’cülerle hem devlet adına, hem şahıs bazında işlemlerini yürütmektedirler. Bu üst düzey görevliler, istihbarata yanlış bilgi vererek özel yetiştirilmiş FETÖ’cülerin rahat hareket etmelerini sağlıyorlar. Bu kripto elemanlar, aşağıda isimlerini vereceğim baş FETÖ’cülerin belgelerini tamamlayıp yurt dışına; Avrupa’ya, İngiltere’ye ve Amerika’ya gitmeleri için eksik belgeleri elçiliklerimizden temin edebiliyorlar. Ve bu özel bilgileri ülke imamlarına iletiyorlar.

 

Devamını okumak için tıklayınız.

Yorum Yaz