Şubat 21 13:32

10 MUHARREM SOHBETİ

10 MUHARREM SOHBETİ

Tüm kardeşlerimizin 10 Muharrem’ini tebrik ediyor ve dualarla başlıyorum. Özellikle, teşrif buyuran Ehl-i Beyt aşıkı, muhabbet ve uhuvvet sadıkı ASUM Dede’nin ve diğer Alevi canların mübarek Muharrem etkinlik ve taziyelerini paylaşıyorum. Ayrıca davetli olarak katılan diğer saygıdeğer konuklarımıza da selam ve saygılarımı sunuyorum. Bu arada, Konya Milli Çözüm Ekibi olarak çok hayırlı hizmetlere vesile olan başta Necmettin Musa ve tüm kardeşlerimi tebrik ediyor ve hasretle kucaklıyorum.

Ehl-i Beyt’i sevmek ve sahiplenmek imanımızın icabıdır:

“(Ey Nebim:) De ki; ‘Ben buna (İslam’a çağrıma) karşılık yakın akrabalık bağımız olan Ehl-i Beyt’ime sevgi ve destek dışında sizden hiçbir ücret istemiyorum’” (Şurâ: 23)

Meveddet; mesuliyet ve gayret içeren muhabbettir. Sorumlu ve onurlu bir insan, hanımını ve evlatlarını sevip sahiplendiği gibi Ehl-i Beyt’e de saygı duymalıdır. Hz. Peygamberimiz (SAV) Veda Hutbesi’nde:

“Size iki şey bırakıyorum. Onlara yapışırsanız kurtuluşa ulaşırsınız; 1- Kur’an-ı Kerim 2- Ehl-i Beyt’im” buyurmuşlardır. Bu Hak Din, Ehl-i Beyt’in ve sadık sahabelerin üstün gayret ve dirayetiyle bize kadar ulaşmıştır.

Bazı hain ve münafık tipler, Hz. Peygamber Efendimizden alamadıkları intikamı Kerbela’da Onun Ehl-i Beyt’inden almışlar; Hz. Hüseyin Efendimizle beraber ailesinden ve sevenlerinden 72 mübarek cana kıymışlardır. Hz. Hüseyin Efendimizin mübarek oğlu muhterem İmam Zeynel Abidin hasta olduğu için sarılıp saklanmış ve Peygamber Efendimizin nurlu soyu onunla tekrar çoğalmıştır.

 

 

...

 

 

Makalenin tamamı için TIKLAYINIZ..

 

Yorum Yaz