Haziran 19 00:17

AMİRAL CİHAT YAYCI’NIN İSTİFASI VE PERDE ARKASI

AMİRAL CİHAT YAYCI’NIN İSTİFASI  VE  PERDE ARKASI

Şimdi şunları sormanın tam zamanıydı:

1- Cihat Yaycı, Cumhurbaşkanına rağmen mi görevden alındığı mesajını vermeye çalışmıştı?

2- O halde, Sn. Erdoğan'ı bile devre dışı bırakıp, böylesi stratejik kararlar alabilen hangi oluşumlar ve odaklardı?

3- Sn. Yaycı istifasının son cümlesiyle, milletten sivil ve siyasi bir yetki ve görev mi istemiş olmaktaydı?

4- Yoksa, daha başka, hatta siyaset üstü hazırlıklar mı vardı?

5- Cihat Yaycı kendi iddiasına göre, bizzat hazırladığı ve mimarı sayıldığı Libya Mutabakatındaki aynı işbirliğinin, Türkiye'nin İsrail'le de yapması gerektiğini vurgulamıştı!.. Yoksa şimdi onu istifaya zorlayan aktif görev değişimini ve kızağa çekme girişimini, İsrail karşıtları mı tezgâhlamıştı?

6- “Devleti”; Atatürk'ün şüpheli ölümünden sonra yapılandırılan, Sabataist ve Kemalist azınlığın saltanat teşkilatı sayan ve şimdi bunun yıkıldığını savunup sızlanan Yılmaz Özdil gibileri, elbette AKP ve Erdoğan iktidarı dışındaki, milli ve haysiyetli gerçek devletin, böylece ağırlığını ve saygınlığını hissettirmeye başlamasından niye bu denli rahatsızlardı?

7- Ve hele Sosyalist, Darwinist ve Kemalist Soner Yalçın'ın, Sn. Erdoğan'ı uyarıp; “Bütün bu girişim ve gelişmelerin arkasındaki asıl hedef siz olmaktasınız!..” Yani; “Aman ha, çok tehlikeli bir aşamadasınız, oldukça dikkatli ve tedbirli davranmanız... Bu nedenle sizin de bizim de, görünüşte karşıt, gerçekte barışık olan iktidarımız saldırı altındadır, saltanatınız sarsılıp sallanmaktadır!” feryadı, sadece Erdoğan'ın şahsi ikbal ve ihtirasları hatırına olmayacağına göre, bu derin kuşkuların ve kurguların altında yatan gerçek sebepler, hangi ciddi şüphelerden kaynaklanmaktaydı? Ve tabi Bay Soner Yalçın'ın bu denli incelikli ve derinlikli konulara aklı basmayacağına göre, onun kulağına bu endişeleri fısıldayıp bunları yazdıran hangi malûm ve mel’un odaklardı?

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ:

Yorum Yaz