Temmuz 19 03:12

ERDOĞAN’IN BAŞKANLIK HIRSI; “TÜRK BAHARI”NA BAHANE Mİ YAPILACAKTI?

ERDOĞAN’IN BAŞKANLIK HIRSI;  “TÜRK BAHARI”NA BAHANE Mİ YAPILACAKTI?

Siyonist odaklar hep böyle yaparlardı. Önce gerçek demokrasiyi tıkayacak ve halkın kendi inancı ve ihtiyacı istikametindeki yönetim tarzına engel olacak ve sadece halkın duygularını ve umutlarını istismar edip şahsi hesapları için kullanılacak partileri, kişileri ve çevreleri iktidara taşırlardı… Onları tepe tepe kullanırlardı… Artık halk bunlardan bıkıp bunalmaya ve yeni arayışlara başlayınca da, bu sefer yine o ülkede karışıklıklar tezgâhlayıp demokratik barbarlıklardan ve Arap Baharı cinsinden hokkabazlıklardan sakınmazlardı. Şimdi bazı yandaş yalaka takımını da aynı senaryoların Erdoğan iktidarına karşı hazırlandığı kuşkuları sarmıştı… Ama tabi onların bir hesabı varsa, elbette Allah’ın da bir hesabı vardı… Ve öyle umuyoruz ve inanıyoruz ki, bu sefer Siyonist gâvurların tuzakları kendi başlarına yıkılacaktı.

Hilal Kaplan'dan “Darbe” iddiası ve “Hainlerin Korku Rüyası!”

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, "Darbe olasılığını, 15 Temmuz'dan dört ay önce yazdığımda da paranoyaklıkla suçlandığım için yine aynı numarayı uygulayacaklardır. Ama garip bir hareketlilik var, benden söylemesi" ifadelerini niye kullanmıştı? Washington merkezli bir düşünce kuruluşu olan Dış İlişkiler Konseyi'nden (Council on Foreign Relations - CFR) bahseden Kaplan, "Batı medyasını takip edenler, bu kurumda çalışan analist Steven Cook'un en Türkiye karşıtı üç yazardan birisi olduğunu bilir" diyerek yazısının devamında şunları aktarmıştı:

"CFR analisti Cook'un, Türkiye'deki geniş çaplı orman yangınları çıkmadan üç gün evvel, Foreign Policy'de, 'Erdoğan rejimindeki çatlaklar büyüyor' başlığıyla çıkan makalesi dikkat çekici. Makaleyi özetleyen, FP resmi hesabından da paylaştıkları cümle şöyle; 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye genelinde kontrol kurma ve sürdürme kapasitesi zarara uğramış görünüyor. Bu da büyük çaplı protestolar, artan şiddet ve devletin zirvesindeki siyasi mücadeleler olasılığını artırıyor.'

 

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ:

 

Yorum Yaz