Nisan 25 14:47

ERDOĞAN MI İKTİDARDAYDI, YOKSA MASONLAR MI?

ERDOĞAN MI İKTİDARDAYDI, YOKSA MASONLAR MI?

Eski Mason Üstadının ilginç itirafları!

 

Mason-FETÖ işbirliği ile akıl hastanesine tıkılan gazeteci ve eski TRT spikeri Yüce Katırcıoğlu, sonunda dışarı çıkarılmıştı. Ancak kendisine bir vasi tayin edilmediği için resmi işlemlerini takip edemiyor durumdaydı. Sağlık durumundan endişe edilen Katırcıoğlu için masonların tehdidi kafa karıştırıcıydı.

 

Bazı yazarların ısrarlı takibi sonucu Eskişehir Şehir Hastanesi bünyesindeki Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Birimi’nden (YGAP) 2020 Haziran’ında taburcu olan Mehmet Yüce Katırcıoğlu için mason tehdidi giderek yoğunlaşmaktaydı. Ankara Bilgi Locası eski Genel Sekreteri iken ayrılıp mason yapılanmasıyla ilgili önemli ifşaatlarda bulunan yüksek fizik mühendisi ve eski TRT spikeri Yüce Katırcıoğlu, yaptığı açıklamalardan dolayı masonların hışmına uğramıştı. 2009 yılında dönemin yüksek yargı mensuplarıyla ilgili yaptığı bazı açıklamalar nedeniyle hakkında dava açılmıştı. 2012 yılında FETÖ’cü hakimler, Katırcıoğlu’nu akıl sağlığının tespiti için psikiyatriye sevk etme kararı almışlardı.

 

Psikiyatriden gelen tartışmalı rapor neticesinde ceza ehliyetinde olmadığına karar verilen eski Mason Üstadı Mehmet Yüce Katırcıoğlu hastaneye kapatılmıştı. Sicili tertemiz olmasına rağmen hastaneye kapatılmasına hükmedilen Katırcıoğlu, mahkemenin kararını Yargıtay’ın onamasının ardından, 2019 yılında polis eliyle Eskişehir Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Birimi’ne yatırılmıştı.

 

Mahkemeden Skandal Karar Nasıl Çıkmıştı?

 

Eski Mason Üstadı Katırcıoğlu, “Sabataycı” dediği ve bir dönem yargının en tepesinde olan isimlerin şikâyeti üzerine “hakaret”ten yargılanmıştı. Ancak dava aşamasında ortada böyle bir talep olmamasına karşın, 2012’de psikiyatri heyetine sevk edilen Katırcıoğlu’nun “ceza ehliyetinin olmadığı” kararı alınmıştı. Mahkemenin, Katırcıoğlu’nu iyileşinceye kadar yüksek güvenlikli koruma ve tedavi altında tutulmasına hükmetmesi şaşırtıcıydı. Ancak mahkeme skandal bir şekilde vasi tayin etmeye bile gerek duymamıştı. Karar, 2017’de Yargıtay tarafından onanmış, ancak mahkemenin “toplum açısından tehlikeli” olarak nitelendirdiği Katırcıoğlu, 2019 Temmuz’unda tesadüfen yakalanarak hastaneye kapatılmıştı. Bugüne kadar hiçbir suça karışmayan Katırcıoğlu, yaklaşık bir yıldır da hastanede tutulmaktaydı.

 

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ:

Yorum Yaz