Aralık 09 10:49

Erdoğan Yalakalığında Sırıtan SİYONİST İSRAİL YANDAŞLIĞI!

Erdoğan Yalakalığında Sırıtan SİYONİST İSRAİL YANDAŞLIĞI!

Türkiye - İsrail arasında ilk temas, ABD’de Kardeş Herzog’la Yapıldı.

Siyonist Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ankara’ya davet edilmesi tepkilere neden olurken, işgal rejimi ile ilk temasın ABD’de gerçekleştiği ortaya çıkmıştı. Uzun süredir komşu ve bölge ülkeleri ile kavgalı olan AKP iktidarı hem Ortadoğu’da hem de Körfez Arap ülkeleri ile ilişkilerini normalleştirmeye çalışmaktaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davos’ta One Minute çıkışı ve Mavi Marmara olaylarıyla işgalci İsrail’le, Katar Ablukası ve 15 Temmuz süreciyle Birleşik Arap Emirlikleri’yle, Müslüman Kardeşler ve Mursi’ye yapılan darbe ile de Mısır ile atılan köprüler tekrar kurulmaktaydı.

Abu Dabi Veliaht Prensi’nin Ankara’yı ziyaret etmesiyle BAE Yönetimi ile buzlar erimeye başlamıştı. 2021 Ekim ayında da Mısır-Türkiye arasında Dışişleri Bakanlık yetkilileri arasında görüşmeler yapılmıştı. Suudi Arabistan ile de ilk temasın başlayacağı konuşulmaktaydı.

Arap dünyasının lider ülkeleriyle ilişkilerini birkaç yıldır yoluna koyan Siyonist İsrail, şimdi de Türkiye ile yeni bir sürece girmeye hazırlanmaktaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, işgalci İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile çeşitli vesilelerle son bir yılda 4’üncü kez telefonla görüşme yapmıştı.

Asıl Adım New York’ta Atılmıştı!?

Dünya gazetesinden Kerem Ülker’in haberine göre son birkaç aydır normalleşme sürecine giren Tel Aviv-Ankara hattındaki ikili görüşmeler, ABD’ye de yansımıştı. Siyonist İsrail’in ABD’deki Büyükelçisi olan Michael Herzog için düzenlenen hoş geldin yemeğine, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan da katılmıştı. Azerbaycan'ın ABD Büyükelçisi Khazar Ibrahim'in ev sahipliğinde düzenlenen yemekte, Türkiye’nin yanı sıra Özbekistan ve Kazakistan'ın Amerika Büyükelçileri ve ABD'deki Yahudi örgütlerinin önemli isimlerinden Malcolm Hoenlein de vardı.

Yemeği özel kılan nedenlerden biri de işgalci İsrail’in ABD Büyükelçisi Michael Herzog’un Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un kardeşi olmasıydı.

Son dönemde Körfez ülkeleri arasında barış rüzgârları eserken, İsrail dikkat çeken bir hamle yapmıştı. Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Birleşik Arap Emirlikleri'ne tarihi bir ziyaret başlatmıştı. Ziyarette Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın sarayında İsrail Milli Marşı Hatikvah’ın çalınması ise hayretle karşılanmıştı. 

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve eşi Michal Herzog, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın davetlisi olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ne uğramıştı. 30 Ocak 2022’de gerçekleşen bu tarihi ziyaret ile ilk kez bir İsrail Cumhurbaşkanı BAE’ye gitmiş olmaktaydı. Isaac Herzog, Abu Dabi ve Dubai’yi ziyaret ederek, üst düzey yetkililerle görüşmelerde bulunmuşlardı.

Isaac Herzog, ziyaret kapsamında şunları aktarmıştı, “Bütün bölgeye, bölge halklarına bir barış nimeti ve bir barış mesajı getiriyorum. Barış, bölge halklarının yararına refah, ilerleme ve büyümeyi beraberinde getiriyor. İsrail’le barış anlaşması imzalayan ve tüm bölgeye barışın bölge halkları için tek alternatif olduğu mesajını gönderen cesareti ve cesur liderliği için ona iyi dileklerimi sunuyorum.”

Bunun anlamı: İsrail’le anlaşmaya girmeyen ve normalleşmeyen tüm İslam ülkelerini karıştıracağız… Onları ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlarla boğuşturacağız!..

 

Makalenin Tamamı Okumak İçin Tıklayınız:

 

Yorum Yaz