Şubat 25 06:15

Mescid-i Aksa Yıkılırsa; SİYONİST SİSTEM AYAKTA KALAMAZDI!

Mescid-i Aksa Yıkılırsa; SİYONİST SİSTEM AYAKTA KALAMAZDI!

Stoltenberg’le Erdoğan Ne Konuşmuşlardı?

Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde gerçekleşen kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in eşi Ingrid Schulerud da yer almıştı. Erdoğan, 4 Kasım 2022 günü Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i ağırlamış, Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tahıl koridoru anlaşmasının devam etmesindeki rolü nedeniyle teşekkürlerini aktarmıştı. Görüşmenin ardından Dolmabahçe’den ayrılan Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İstanbul’da yaptığı görüşmeyi sosyal medya mesajında paylaşmıştı. Erdoğan tarafından ağırlanmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Stoltenberg, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ukrayna tahıl anlaşmasının devam etmesindeki hayati rolü nedeniyle teşekkürlerimi ilettim.” ifadesini kullanmıştı. Erdoğan ile görüşmesinde ayrıca Finlandiya ve İsveç’in NATO üyelik başvurularının sonuçlandırılmasını ele aldıklarını aktaran Stoltenberg, iki ülkenin üyeliğinin ittifakı güçlendireceğini vurgulamıştı. Yoksa bu rolleri, dünyayı yeniden dizayn eden Siyonist merkezler mi dağıtmaktaydı? Çünkü Stoltenberg onların has adamıydı!..

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı, Yunanistan’ın eylemleri ve Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü muhtıra ele alınmıştı. Sn. Erdoğan, görüşmede, Rusya ve Ukrayna tarafıyla en üst düzeyde gerçekleştirdikleri diplomasi trafiği neticesinde tahıl koridorunun yeniden işlemeye başladığını belirterek, önümüzdeki dönemde anlaşmanın uzatılmasına odaklanacaklarını aktarmıştı.

Yunanistan’ın eylemlerine de değinilen görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgede gerginliği artıranın Türkiye olmadığını, Yunanistan’ın aklıselimle davranmaya ve diyaloğa yönlendirilmesinin faydalı olacağını hatırlatmıştı. Sn. Erdoğan, Türkiye-İsveç-Finlandiya üçlü muhtırasına ilişkin onay sürecinin hızını ve ne zaman sonlanacağını bu ülkelerce atılacak adımların belirleyeceğini de vurgulamıştı. Oysa bunlar halkı avutup oyalamaya yönelik politik laflardı.

Hayret, aynı süreçte: Avrupa Konseyi, Türkiye’yi ihraca hazırlanmaktaydı!?

AİHM’nin bağlı olduğu Avrupa Konseyi’nin Türkiye’yi üyelikten ihraç etmeye hazırlandığı konuşulmaktaydı. Reuters’in analizine göre, Türkiye’nin Osman Kavala dahil çok sayıda davada AİHM kararlarına uymaması nedeniyle üyelikten çıkarılma ihtimali, Türkiye’deki hak savunucuları arasında kaygıya yol açmıştı. Avrupa'nın en üst düzey insan hakları örgütü olan Avrupa Konseyi'nin Türkiye'yi üyelikten çıkarma hazırlığının Stoltenberg’in ziyaretine denk gelmesi enteresandı.

Makalenin tamamı için: https://www.millicozum.com/mc/duyurular/mescid-i-aksa-yikilirsa-siyonist-sistem-ayakta-kalamazdi

Yorum Yaz