Şubat 21 13:44

OĞUZHAN ASİLTÜRK'ÜN YENİ FESATÇILIĞI VE FIRSATÇILIĞI

OĞUZHAN ASİLTÜRK'ÜN YENİ FESATÇILIĞI VE FIRSATÇILIĞI

Oğuzhan Asiltürk, sosyal medyada partisine yönelik eleştiriler sıralayarak 'yeni yönetim hedefiyle' gelecek kongre çağrısı yapmıştı.

Ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen sözde Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, daha sonra bir TV kanalındaki programda kendisine yöneltilen "partisinin gelecekte hangi ittifak içerisinde bulunacağı?" sorusuna, “Seçime bir hafta kala buna karar verilir” yanıtını veren insandı. Asiltürk'ün bu yanıtı ve daha sonraki açıklamaları parti içinde tepkilere yol açmıştı. Asiltürk 21 Nisan'da da Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iftar yemeğinde tekrar buluşmuşlardı.

15.06.2021 Tarihinde ise, aynı Oğuzhan Asiltürk sosyal medya hesabından "büyük kongrenin toplanmasını" da içeren 53 maddelik bir açıklama yapmıştı. Asiltürk paylaşımlarında, halen CHP ve İYİ Parti ile birlikte Millet İttifakı cephesinde bulunan SP'yi, AK Parti ve MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'nın yanında konumlandırma hedefine ilişkin mesajlar sıralamıştı. Oğuzhan Asiltürk'ün partiyi Millet İttifakı'nın yanında konumlandıran Temel Karamollaoğlu'un yaklaşımlarından rahatsız olduğu ve partiyi Cumhur İttifakı'nın yanında konumlandırmak istediği açıktı. Asiltürk bu görüşlerini ilk kez Twitter'daki kişisel hesabından attığı 53 mesajla kamuoyuyla paylaşmıştı.

Oğuzhan Asiltürk’ün 'Kardeşler (Yani SP İle AKP) Arasında İyi İlişkiler Olmasını Arzu Ediyoruz' Hatırlatması.

Tweetlerinde "Mü'minlerin kardeş olduklarına inandığımız için, kardeşler arasında iyi ilişkiler olmasını arzu ediyoruz. Siyasi çekişmelerin oluşturduğu olumsuz ortamdan etkilenmeden, kardeşliğin oluşmasına ve gelişmesine çalışırız. Erbakan hocamızdan sonra, Saadet Partisinde görev yapan kardeşlerimiz, sadece iktidarı tenkit etmekle yetindiler" diyen Asiltürk, mevcut SP yönetiminin AK Parti iktidarına eleştirel yaklaşımına tepki gösterirken, 'kardeş' göndermesi yaptığı AK Parti ile 'iyi ilişkiler' hedefine vurgu yapmıştı.

Asiltürk’ün, “SP yönetiminin (AKP) iktidarını eleştirdikleri için oylarını kaybettiği” safsatası!

"Böyle olunca, ahlâki ve manevi değerleri savunduğu için, Saadet Partisini destekleyenlerin desteği azaldı. Bu destek azaldığından dolayı, bir önceki seçimde Milletvekili çıkaracak kadar oy aldığımız illerde, seçim işbirliği dolayısıyla baraj uygulanmadığı halde, aynı oyu alamadığımız için Milletvekili çıkaramadık. Bir siyasi partinin başarılı olması için, inandığı gerçeklere hizmet etmesi gerekir. Bundan dolayı bizim öncelikli hedefimiz, toplumu ahlâki ve manevi değerlere yönlendirmeye çalışması olmalıdır" gibi asılsız iddialar sıralamıştı.

“İnşallah SP Kuruluşundaki Değerleri Savunur Hale Gelir” Şarlatanlığı!

"Elbette toplumun maddî ihtiyaçlarını da dikkate alacağız. Ancak bunu yaparken partiyi sadece toplumun karnını doyurmaya çalışan bir parti gibi göstermekten de kaçınacağız. Millî Görüş'ün partisini, diğer partilerden ayıran en önemli yönü, ahlâki ve manevi değerlere bağlılığını ön planda tutmasıdır" diyen Asiltürk, "İnşallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hale gelir" tweetiyle partide yeni yönetim hedefini açıklamıştı.

“Benim Gözetimimde Liste Hazırlanacak!” Küstahlığı!

Gençlerin, 'inançlarını savunmadığı için' SP'ye oy vermediğini öne süren ve açıklamasını dört ayetle bitiren Asiltürk, yeni parti yönetimi için yürüteceği süreci şöyle anlatmıştı:

"Güçlü bir Saadet Partisi teşkilatı oluşturmak ve yukarıda durumlarını anlattığım gençleri, Millî Görüş'e kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak. Rabbimiz hayırlı hizmetler yapmalarını nasip eylesin. Allah'ın izniyle önümüzdeki kongrede, memleketimizin şu anda içinde bulunduğu sosyal ve siyasi şartlara uygun olarak hizmet edecek bir teşkilat oluşturacağız." Yahu, senin gözetiminde ve senin istediğin şekilde bir yeni yönetim hazırlanacaksa, istişari görüşmelere ve parti kongresine ne gerek vardı? Talimatla atasaydın ya!..

Asiltürk'ün Çağrısına Açıklama! Karamollaoğlu'ndan Yanıt!

Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk'ün parti yönetimini eleştirerek kongre çağrısı yapmasının ardından Genel Başkan Temel Karamollaoğlu bir açıklama yapmıştı. Karamollaoğlu, "Parti içi meseleleri kamuoyunda tartışmayı doğru bulmuyorum" diye çıkışmıştı.

Partiyi yönetenlerin sadece iktidarı eleştirdiklerini söyleyen Asiltürk, ''Maddi ihtiyaçları da dikkate alacağız ama hedefimiz, toplumu ahlâki ve manevi değerlere yönlendirme çalışması olmalıdır" diyerek Temel Karamollaoğlu’nu suçlamış ve saçmalamıştı. Çünkü onu bu makama kendisi taşımıştı.

 

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ:

Yorum Yaz