Eylül 22 19:03

SİNGAPUR GEZİSİ VE İZLENİMLERİMİZ

SİNGAPUR GEZİSİ VE İZLENİMLERİMİZ

SİNGAPUR GEZİSİ VE İZLENİMLERİMİZ

    

Asya'nın standardı yüksek, modern, düzenli ve temiz şehri Singapur ziyaretimiz hem umutlu başlamış hem de çok olumlu sonuçlanmıştı.

Öncelikle Singapur’a gitmemdeki en büyük etki, 1997’de üniversite yıllarımda, Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın (5 Ocak 1997’de) “İskenderun’u,Singapur yapacağız” sözünden ciddi etkilenmiş olmamdı.

Daha sonra 04/07/2007 yılında ESAM'ın Türkiye Konferanslarında konuşan Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız; “İskenderun Singapur gibi olacak!”buyurmuşlardı.

Yeniden Büyük Türkiye projelerinin hayata geçirileceğini anlatan Aziz Erbakan Hocamız, bunların içinde yüksek standartlı Tiran-Bakü otoyolu, boğazda tünel köprünün yanı sıra 3. köprü, İzmit Körfezi ve Çanakkale Boğazı köprüleri, hızlı tren, serbest bölgeler ve organize sanayi bölgeleri bulunduğunu anlatmışlardı.

“İskenderun'un Singapur gibi büyük bir serbest liman yapılacağını” vurgulayan Aziz Erbakan Hocamız, "Bu İskenderun'daki serbest bölge demek, yeni bir Singapur demektir. Singapur'a günde 200 tane gemi giriyor, 200 tane gemi çıkıyor. Bu liman nasıl bu hale gelmiş? 200 giriş, 200 çıkış yapacak kadar nasıl gelişmiş? Koskocaman muazzam bir şehir, hep konteynırlarla dolmuş vaziyettedir. Burası neresidir? Güneydoğu Asya’dır. Adam bunu dünyanın öbür ucunda yapıvermiş. Peki, İskenderun neresi? Asya, Avrupa ve Afrika'nın merkezidir. Sen bunu yaptığında, orda 200 gemi geliyorsa, buraya 1000 gemi gelecek, 1000 gemi çıkacak demektir. Niye? Çünkü Millî Görüş gelmiştir, Saadet Partisi gelmiştir de onun için" açıklamasını yapmışlardı.

Aziz Erbakan Hocamız, en önemli değişikliği ise devlet yapısında gerçekleştireceklerini de hatırlatarak"En önemli yapacağım şey ise, devlet yapısında gerçekleştireceğimiz değişikliktir. Nasıl IMF devlet içinde devlet kurmuşsa, biz de tam tersini yapacağız. Her şeyi milli iradeye vereceğiz" diye konuşmuşlardı.[1]

Şimdi Singapur hakkında kısa bilgiler aktarmaya başlayalım:

Devamını okumak için tıklayınız.

Yorum Yaz