Şubat 25 04:34

Sn. Erdoğan’ın Amacı Milli Bir Anayasa Yapmak mıydı; YOKSA MİLLETİ AVUTUP OYALAMAK MIYDI?

Sn. Erdoğan’ın Amacı Milli Bir Anayasa Yapmak mıydı;  YOKSA MİLLETİ AVUTUP OYALAMAK MIYDI?

ABD’den skandal açıklama: PKK’nın Suriye Ayağı DSG’ye Destek Çıkılacaktı!

 

ABD Dışişleri Bakanlığı, IŞİD'le mücadelede “aslan payına” sahip olan PKK’nın devamı DSG ile askeri ortaklığın devam edeceğini açıklamıştı. Bakanlık ayrıca, koalisyon ortakları ile IŞİD'in yeniden dirilmesini önlemek için Irak'a yardım edeceklerini vurgulamıştı. ABD Savunma Bakanlığı Sözcülüğü, 2013’te kurulan Rudaw’ın sorularını yazılı olarak yanıtlamıştı. Joe Biden ile birlikte yeni ABD yönetiminin; omurgasını terör örgütü PKK/PYD/YPG’nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’ne destek verip vermemesi ile ilgili bir soruya karşılık, ABD Dışişleri Bakanlığı desteğe devam edileceğini aktarmıştı. Yapılan açıklamada IŞİD’le mücadelede “aslan payının” Demokratik Suriye Güçleri’nde olduğu belirtilirken, gelecekte de destek olunacağı vurgulanmıştı.

 

ABD yeni Savunma Bakanı Yahudi Lloyd Austin; PYD-YPG’yi silahlandıran adamdı.

 

ABD'de Biden yönetimi yeni Savunma Bakanlığına Lloyd Austin’i atamıştı. Orta Doğu'yu yakından tanıyan bir isim olan Austin, IŞİD'le mücadele kılıfı altında terör örgütü PKK-PYD-YPG'yi silahlandırmasıyla tanınmıştı. Yahudi asıllı Lloyd Austin; PYD-YPG’yi silahlandıran adamdı. ABD Başkanı Joe Biden 20 Ocak’ta yemin ederek göreve başlarken, kabinesindeki isimler de birer birer şekillenmeye başlamıştı. Biden, ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) başına Lloyd Austin’i atamıştı. 4 yıl önce ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM) bir numaralı ismi olan Austin, 2016 yılında emekliye ayrılmıştı. Biden’ın aday gösterdiği Austin, Senato tarafından da onaylanarak Pentagon’un başına geçen ilk siyahi bakandı ve Falaşa Yahudisi olmaktaydı.

 

Biden’ın Obama dönemindeki Başkan Yardımcılığı sırasında onunla beraber çalışma fırsatı bulan Austin, Orta Doğu’yu çok yakından tanımaktaydı. Austin, 2010-2011 yıllarında Irak’taki ABD güçlerinin komutanlığını yapmıştı. Bu dönemde, ABD’nin Irak’taki muharip askerlerin geri çekilmesi ve Irak ordusuna danışmanlık, yardım ve eğitim sağlamaya başlamasını öngören yeni döneme geçiş faaliyetlerini yürüten insandı.

 

Joe Biden’ın Türkiye'ye karşı PKK/YPG'yi destekleyen McGurk'u kadrosuna katacağı konuşulmaktaydı.

 

Joe Biden'ın, PKK/YPG'ye desteğiyle bilinen ABD'nin DAEŞ'le Mücadele eski Özel Temsilcisi Brett McGurk'a Ulusal Güvenlik Konseyi'nde görev vereceği ortaya çıkmıştı. Orta Doğu ve Kuzey Afrika masasının başına getirilmesi beklenen McGurk, Türkiye karşıtlığıyla da tanınmaktaydı. Eski Dışişleri Bakanı John Kerry'nin özel kalemi Jon Finer'i Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı, Obama döneminde İran nükleer müzakerelerini yürüten Wendy Sherman'ı ise Dışişleri Bakanı Yardımcısı yapacağı konuşulmaktaydı.

 

Clinton ailesinden skandal hamle: YPG/PKK'ya tanıtım dizisi çekiyorlardı!

 

Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton'ın prodüksiyon şirketi, büyük tepki toplayacak bir skandala imza atmıştı. Şirketin, Kobani şehrindeki YPG/PKK'lı teröristlerin hayatını anlatan bir kitabın yayın haklarını satın alarak dizi çekme hazırlıklarına başladığı anlaşılmıştı. Clintonların ortağı olduğu HiddenLight Prodüksiyon şirketinin, yazar Gayle Tzemach Lemon’ın terör örgütü DAEŞ’e karşı Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK saflarında "savaşan" kadınları anlatan “Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi” kitabının TV program haklarını aldığı açıklanmıştı. Hollywood Reporter adlı haber sitesindeki habere göre, Clinton, söz konusu yapımın kendi şirketlerinin amacına uygun olduğunu ifade ederek “'Kobani’nin Kızları' hikayesini dünyanın her yerinden izleyicilere sunmaktan daha heyecan verici bir şey olamaz.” değerlendirmesini yapmıştı. ABD, masum insanları ve çocukları katleden ve Türkiye'yi bölmeye çalışan terör örgütü YPG/PKK'ya 400 milyon dolarlık verdiği desteği “İnsani yardım” kılıfına sarmıştı.

 

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ:

 

Yorum Yaz