Eylül 24 23:22

SN. ERDOĞAN’IN GEÇMİŞTE SİYONİST BARONLARLA İRTİBATLARI

SN. ERDOĞAN’IN GEÇMİŞTE SİYONİST BARONLARLA İRTİBATLARI

 

SN. ERDOĞAN’IN GEÇMİŞTE

SİYONİST BARONLARLA İRTİBATLARI

VE

ABRAHAM FOXMAN’LA BULUŞMALARI

 

Abraham Henry Foxman; merkezi ABD’de bulunan, Yahudilerin kurduğu “iftira ve inkârla Mücadele Birliği” (ADL)’nin (Daha doğrusu; Siyonizm’in şeytani amaçlarını ve sömürü çarklarını açığa vuranları susturma derneği) Başkanlığını yapan, çağımızdaki Siyonist Yahudilerin önde gelenlerinden sayılan Amerikalı bir avukattır. 1 Mayıs 1940 (79 yaşında) Sovyetler Birliği doğumlu Rus Yahudilerinden olup sonradan Amerika’ya taşınmışlardır. New York Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Abraham Foxman, zamanla “Gizli Dünya Devleti” olarak tanımlanan Siyonist organizasyonlarda en üst görevlere taşınmıştır.

Bizi ilgilendiren en önemli tarafı ise, Sn. Erdoğan ve ekibinin, Erbakan’dan koparılıp AKP’yi oluşturma ve bunları iktidara taşıma operasyonlarında baş rol oynamasıdır.

Sn. Tayyip Erdoğan, “AKP’yi kurmadan önce Pensilvanya’ya gidip Fetullah ile buluştuğunu” yalanlasa da, Siyonist önder Abraham Foxman ile İstanbul’da görüştüklerini inkâra kalkışamazdı. Sn. Tayyip Erdoğan’ın, AKP’yi kurmadan önce arkadaşları ile ABD’ye gidip kulis yaptığı konusunda basında onlarca haber yayımlanmıştı. Zaten Abdullah Gül ile beraber Sn. Erdoğan’ın; Dünya Yahudi Cemaatinin önderi ADL Başkanı Abraham Foxman ile İstanbul’da gizli görüşmeleri kesinlik kazanmıştı ve bu buluşmayı 2001 yılında Star Gazetesinde, sağlam bilgi kaynaklarıyla birlikte Sabahattin Önkibar yazmıştı. Bu nedenle Tayip Bey’in; “yerliyim, milliyim, dolar lobisi, üst-akıl, kahrolsun İsrail!” söylemleri samimiyetten uzaktır ve halkımızı avutmaya yönelik kof sloganlardır. Üstelik Fetullah Gülen’in de aynı Abraham’ın ve Siyonist odakların hizmetkârı olduğu artık ortak kanıdır.” tespitlerine hiç kimse itiraza kalkışmamıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine "Cesaret Ödülü" takan, sonra geri verilip verilmediği hâlâ tartışılan Musevi temsilcisi ile görüşmeleri üzerinde dikkatle durulmadan, AKP iktidarının perde arkasını anlamak imkânsızdır!

Hatırlayalım; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2016 Mart’ındaki Washington temasları “sürprizlerle” doluydu. Erdoğan’ın temasları kapsamında en ilgi çekenlerden biri de, ABD’deki Musevi Lobisi ile görüşmesi olmuştu. Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan, “Erdoğan’ın görüşeceği Musevi lobisi temsilcileri” listesinde, kendisinin çok yakından tanıdığı bir isim de vardı. Erdoğan’a önce “Musevi Cesaret Ödülü” takan, daha sonra yoğun itirazlar üzerine bu ödülü geri gönderip göndermediği tartışılan bu kişi Anti Defamation League (ADL) temsilcisi Abraham Foxman oluyordu.Siyonist Yahudilerin kurduğu İftira ve İnkârla Mücadele Birliği’nin (ADL) Başkanı Abraham Henry Foxman’dı. Foxman; Erdoğan “Musevi Cesaret Ödülü”nü 2003 yılında elinden aldığı Siyonist Yahudi olmaktaydı. Yine Mart 2014’te, Erdoğan’ın Siyonizm karşıtı söylemleri nedeniyle “dehşete düştüm” diyen ve ödülü geri isteyen kişi de Foxman’dı ama, bu ödülün geri verilip verilmediği hâlâ tartışılmaktaydı.

30 Mart 2016 tarihinde: T.C Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Başkanlığı şu açıklamayı yapmıştı:

Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD ziyaretleri vesilesiyle kabul edeceği saptanan Musevi kuruluş temsilcileri şunlardı:

1.   Abraham Foxman      Anti Defamation League (ADL) eski Ulusal Direktörü

2.   Peter Perlman            B’nai B’rith Yönetim Kurulu Başkanı

3.   Richard Stone            Confence of Presidents Eski Başkanı

4.   Malcolm Hoenlein      Conference of Presidents Başkan Yardımcısı

5.   Robert Singer             World Jewish Congress Başkan Yrd. ve Yönetim

                                          Kurulu Başkanı

6.   Robert Cohen             AIPAC Başkanı

7.   Arthur Abramson       Baltimore Jewish Council İcra Direktörü

8.   Ron Halber                 Jewish Community Relations Council of Greater

                                          Washington İcra Direktörü

9.   Brenda Shaffer           Georgetown Üniversitesi Öğretim Görevlisi

10. Kenneth Jacobson    ADL Ulusal Direktör Yardımcısı

11. Greeg Mashberg        ADL Eski Yönetim Kurulu Başkanı

12. Marvin Feuer(?)          AIPAC Siyasi İşler Direktörü

        

O dönemlerde ADL’nin Ulusal Direktörü olan Foxman, artık bu görevini bırakmış durumdaydı. Ancak yine de Erdoğan ile görüşmeye katılmıştı. Foxman’ın mensup olduğu ADL dışında, Erdoğan’la görüşen Amerika’daki etkin Musevi kuruluşları arasında, B’nai B’irth, Başkanlar Konferansı, Dünya Musevi Kongresi, AIPAC, Baltimore Musevi Konseyi üyeleri de bulunması “Bu bir görüşme miydi, yoksa hesaba çekme miydi?” sorularına yol açmıştı.

Siyonist Lider Abraham Foxman’ın Erdoğan ve FETÖ İrtibatı!

11 Eylül’de New York’ta yıkılan ikiz kulelerin olduğu bölgeye, içinde camii de bulunan bir İslami merkez yapılmasına ABD’nin büyük Yahudi örgütü ADL (Anti-Defamation League-İftira ve Karalama ile Mücadele Birliği) karşı çıkmıştı. Bunun üzerine Newsweek Dergisi'nin Genel Yayın Yönetmeni Fareed Zakaria ADL’nin kendisine 5 yıl önce verdiği ödülü geri yollamış. Zakaria kendisine verilen plaketin yanı sıra 10 bin dolarlık parayı da postalamıştı. Üstelik derginin son sayısında yazdığı yazıyla bu tutarlı tavrına sahip çıkmıştı. Bu protesto çoğu Amerikalının alışık olmadığı bir tavırdı. Çünkü Zakaria gibi Newsweek gibi dünyada itibarlı bir derginin başında bulunan, önemli haber kanalı CNN’de program yapan, Washington Post’ta köşe yazarı olan bir ismin, Yahudi cemaatinin etkili olduğu Amerikan medyasında böylesine bir tepki vermesi şaşırtıcıydı. Çünkü Zakaria kaybedecek çok şeyi olan birisi konumundaydı.

Nitekim, Zakaria’nın bu onurlu tavrı vicdan sahibi hemen herkes tarafından saygıyla karşılanmıştı. ADL Başkanı Foxman da Zakaria’nın bu estetik protestosuna kibar bir cevap vermek zorunda kalmıştı. Yahudi örgütlerine karşı reaksiyoner duruşu ile bilinen ve hele İslamcı geçinen bir kısım medya bu haberi neden atlamıştı? Olayı neden görmezden geliyor gibi davranmıştı? Örneğin, Newsweek’i Türkçe’ye kazandıran ve bu sayede Zakaria’yı Türk okuyucusu ile buluşturan Habertürk için bu konunun hiç mi haber değeri bulunmamıştı? Ancak eminiz ki konuyu haberleştirmeyenler birilerinin bu satırları yazacağını da anlamışlardı.

ADL-Erdoğan İrtibat ve Gizli İttifakı!

Zakaria’nın protesto ettiği Yahudi Örgütü ADL, bilindiği gibi 2005 yılında Erdoğan’a “üstün cesaret ödülü” vermişti. Örgütün 104 yıllık tarihinde bu ödüle layık bulunan Müslüman kişi Başbakan Erdoğan idi. İsrail ile yaşanan kriz sonrası Türkiye kamuoyunda yükselen “ödülü iade et” çağrılarını bile Sn. Erdoğan’ın ağırdan alması ilginçti. CHP Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Başbakan Erdoğan’a verdiği soru önergesinde şunları söylemişti: “İsrail devletinin 1948 yılında kurulmasına omuz veren ABD ve İngiliz devlet adamlarına bile bu ödül verilmemişti. Şimdi böyle bir madalyayı boynunuzda taşıyarak, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren Türk yurttaşlarına karşı giriştiği saldırıyı kınayan sözleriniz ve girişimleriniz inandırıcı görülmemektedir."

ADL’nin Fetullah Gülen Merakı!

CIA elemanı ve FETÖ başı Fethullah Gülen de, 1997 yılında ABD'de ADL Başkanı Abraham Foxman ile buluşmuşlardı. Foxman, Gülen'den İslam’da hoşgörü konusu ile ilgili bir kitap yazması ricasını aktarmıştı. Bu kitabı ADL, İngilizce’ye çevirerek dağıtmış, kısacası kitabın sponsorluğunu yapmışlardı.

Oysa Cemaatin Gazetesi Zaman, daha önce 20 Kasım 1992 günü ADL için şunları yazmıştı:

“İngiliz Farmasonluğu’nun Yahudi kolu olan B’nai B’rith’in etkisi altındaki ADL (Anti Defamation League) 1913 yılında kurulmuş bir dernektir. ADL adeta, Amerikan mafyasının halkla ilişkiler bürosu gibidir… Kurdukları Denizaşırı Yatırımcılar Servisi adlı şirketle milletlerarası silah ve uyuşturucu kaçakçılığı, kirli parayı aklama gibi işleri yürütmektedir. İşgal altındaki Filistin topraklarında ve Kudüs’ün Hristiyan ve Müslüman bölgesinde geniş arazilerin kanunsuz alım satımının ortaya çıkarıldığı emlak skandalı da yine işin içinde ADL’nin varlığını göstermiştir. ADL, Amerika içinde FBI kanallı muhtelif operasyonlarla ilişkisini sürdürmektedir. FBI ise kongre tarafından suçlandığı zaman, suçu daima ADL’nin üzerine yıkıvermektedir.

Devamını okumak için tıklayınız.

Yorum Yaz