Haziran 19 01:32

SN. ERDOĞAN’IN TAKTİK POLİTİKASI: Dış merkezlere vereceği en tehlikeli tavizler öncesi; İÇERİDE EN CESARETLİ(!) TEDBİRLER ALMASIYDI!

SN. ERDOĞAN’IN TAKTİK POLİTİKASI:  Dış merkezlere vereceği en tehlikeli tavizler öncesi;  İÇERİDE EN CESARETLİ(!) TEDBİRLER ALMASIYDI!

Hatırlayacaksınız;

• NATO kılıflı Haçlı Ordularının, tamamen haksız ve dayanaksız bahanelerle; Filistin davasına destek çıkan, İsrail’e ve ABD’ye kafa tutan Kaddafi’yi devirmek ve Libya’nın petrol ve doğalgaz zenginliklerini sömürmek hedefiyle, kardeş İslam ülkesi LİBYA’ya saldırma girişimlerine Sn. Erdoğan en üst perdeden karşı çıkmış ve “Bu ülkelerin ne işi var Libya’da?” diyerek net ve sert bir tavır takınmıştı…

Ama maalesef, bir hafta sonra Haçlı gâvurların Libya’ya saldırıp, bu ülkeyi bütünüyle tahrip ve talan etmelerinin ve 100 bin masum Müslümanı katletmelerinin suçuna; Sn. Erdoğan ortak olmaktan sakınmamış, istilacı ve yağmacı kâfirlere denizden donanma desteği sağlamış ve hatta İzmir’i bu Siyonist ve emperyalist saldırının merkez üssü yapmıştı.

• Aynı Erdoğan, 15 Temmuz FETÖ hıyanet kalkışmasının baş maşası Fetullah Gülen’i, Pensilvanya’daki özel korunaklı çiftlikte barındıran ABD’ye karşı; “Ajanlık ve fesatlıkları saptanan Papaz Brunson’un, mutlaka yargılanıp cezasını doldurmadan asla serbest bırakılmayacağı” yolunda oldukça sivri ve cesaretli beyanatlarda bulunmuşlardı.

Oysa, çok zaman geçmeden ve ABD Feto’yu geri vermeyeceğini belirtmesine rağmen, casus Rahip Brunson, Trump’ın talebi üzerine çeşitli kılıflar uydurularak serbest bırakılıp Amerika’ya yollanmıştı.

• Ve yine, şu malum ve mel’un “İstanbul Sözleşmesi” diye anılan LGBT’liler takımına (Eşcinsellere; Gay ve Lezbiyen sapkınlarına) resmiyet ve serbestiyet hakları tanınan… Ama zahiren “Kadına şiddeti önleme” kılıfı sarılan değişim ve düzenlemelerle ilgili yoğun baskılar üzerine, Sn. Erdoğan çıkıp; “Yahu Allah kanunu değil ya, olmazsa kaldırıp atarız!” anlamında çok açık taahhütlerde bulunduğu halde, 2011’de imzalanan; ailevi ve ahlâki yapımızı temelinden dinamitlemeyi amaçlayan bu lanetli sözleşme, 2014 yılında fiilen yürürlüğe alınıp resmiyet kazanmış ve 15 yıldır bütün ahlâksızlıklarını kusmalarına ve yaygınlaşmalarına imkân ve fırsat sağlanmıştır.

• Bunun gibi, Sn. Erdoğan Davos’ta “Van münit!” çıkışını yapmış, ama sonrasında zalim ve işgalci İsrail’le “NORMALLEŞME” anlaşması imzalamış, Siyonist çetenin bütün zorbalık ve barbarlıklarına rağmen bu anlaşmayı askıya alamamıştı. Hafızalar biraz zorlanırsa, bunlara daha onlarca örnek katma imkânı vardır.

Yani Sn. Erdoğan, geleceğimizi ve güvenliğimizi derinden tahrip edici, çok sinsi ve tehlikeli tavizleri vermesi öncesinde, hep böyle kahramanca beyanatlarda ve cesurca icraatlarda bulunmaktadır. PKK terör örgütünün siyasi ayağı olduğu için zaten 100 kere kapatılması gerektiği halde, bu yönde hiçbir adım atmadıkları HDP’nin, 3 Belediye Başkanını görevden alma olayı da işte böyle ele alınmalı ve arkasından hangi tavizlerin verildiği ve verileceği araştırılmalıdır.

31 Mart Belediye seçiminde, HDP’li adayların kazandığı üç büyük kentin (Mardin, Van ve Diyarbakır’ın) Belediye Başkanları, 19.08.2019 tarihinde görevden alınmış ve yerlerine devletin memurları kayyım olarak atanmıştı. Bu görevden alınmalar sonrası yapılan resmi açıklamalarda; seçilmiş Başkanların geçmişe ait dosyaları ve PKK ile irtibatları gerekçe sayılmıştı. İyi de, dosyaları var idiyse; Yüksek Seçim Kurulu (YSK), şimdi görevden alınan kişilerin adaylığını seçim öncesinde neden onaylamıştı? YSK tarafından aday olmalarında mahzur bulunmamış kişiler seçime sokulmuşlar ve vatandaşın oyuyla Belediye Başkanı yapılmışlarsa, devlet bunlara tuzak mı hazırlamıştı. Görev yapmaları, eski dosyaları yüzünden mahzurlu görülmekle, seçimde onları tercih etmiş vatandaşların oyları sokağa atılmış olmayacak mıydı? Demokrasinin tıkanmış olan kanalları böyle mi açılacaktı? Madem HDP, PKK’nın açıkça siyasi kanadı gibi davranıyorsa niye kapatılmazdı? HDP Milletvekili olduğu dönemde NATO Parlamenter Asamblesi’nde (NATOPA) TBMM’yi temsilen yolladığınız Bedia Özgökçe Ertan‘ın, Van’daki Belediye Başkanlığı görevinden alınmasını, kendisini sizin sayenizde NATOPA’dan tanıyan başka ülkelerden siyasilere nasıl anlatılacaktı?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; "Belediye imkânlarının eli kanlı terör örgütü lehine kullanıldığı, adli ve idari soruşturmalarla tespit edilmiş ve gereken yapılmıştır. Millet iradesi asla terörün vesayetine terk edilemez. Demokrasi mücadelemiz çerçevesinde, teröre destek veren Belediyelere müdahale kaçınılmazdır."diye açıklama yapmıştı. Şimdi herkes "kayyım" konusunu tartışmaktaydı. Peki iktidarın;"Fırat'ın doğusunda, Siyonist merkezlerin planladığı ve ABD’nin dayattığı güvenli bölgeyi kabul etmesi" niye yeterince konuşulmazdı? Yoksa bu konu kapatılsın diye suni bir gündem mi oluşturmuşlardı. Herkes biliyor ki "güvenli bölge" ile ilgili öneri paketini Yahudi Lobileri ve İsrail destekli PKK/PYD hazırlamış, James Jeffrey üzerinden Ankara'ya dayatılmış ve sonunda bu paket üzerinde sözde mutabakata varılmıştı. İktidar, ABD'nin getirdiği PKK/PYD önerileri üzerinde biraz tartışma yaparak, 10 kilometrelik şeridi, 25 kilometreye çıkarmaya çalışmaktaydı ama böylece; Suriye'nin kuzeyinde yapılandırılan PKK/PYD devletçiğine dokunmamayı da kabul etmiş olmaktaydı.

“Şimdi bu durumda, terör örgütü ile bağlantılı olan bir partinin üç Belediye Başkanını görevden almak, bu arada Irak'ın kuzeyine hava harekâtları yapmak ne işe yarayacaktı?” diye soranlar haksız mıydı? Evet, bu haliyle; “Barış koridoru” kılıfı altında, aslında terör örgütünün Suriye uzantısının devlet kurmasına, dolaylı onay verilmiş olmaktaydı.

Devamını okumak için tıklayınız.

Yorum Yaz