Aralık 10 22:52

TÜRKİYE’DE SİYASETİN TIKANMASI VE SEFALETİN, HALKI CANINDAN BIKTIRMASI

TÜRKİYE’DE SİYASETİN TIKANMASI VE SEFALETİN, HALKI CANINDAN BIKTIRMASI

Sn. Erdoğan’ın Hırsları Yüzünden:

TÜRKİYE’DE SİYASETİN TIKANMASI

VE

SEFALETİN, HALKI CANINDAN BIKTIRMASI

      

Türkiye’nin Suriye Operasyonu’na Pentagon’un İtirazı!

30 Kasım 2022 gecesi Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'li mevkidaşı Lloyd Austin ile bir görüşme yapmıştı. Görüşmede; Pentagon'un bir numaralı isminin haddini aşıp Akar'a, bir süredir gündemde olan Suriye'ye yönelik askeri operasyon ile ilgili uyarıda bulunduğu basına sızmıştı. 13 Kasım’da İstanbul’un kalbi Taksim’e düzenlenen kanlı terör saldırısı sonrasında TSK Suriye’ye askeri hava operasyonu gerçekleştirirken, gözler bir süredir gündemde olan kara harekâtına çevrilmiş durumdaydı. Terör örgütünün İstiklal Caddesi’nde sivilleri hedef aldığı terör saldırısı sonrasında hem Ankara’dan hem de Suriye’den gelen açıklamalar olası bir kara harekâtına hazırlıkların başladığı şeklinde yorumlanırken, bu sırada Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Pentagon’un (ABD Savunma Bakanlığı) tepe ismi Lloyd Austin’in bir telefon görüşmesi yaptıkları anlaşılmıştı.

Pentagon tarafından yapılan açıklamada, Austin’in Akar’a; Türkiye’nin Suriye’ye yönelik yeni bir askeri operasyon yapmaması konusunda çok “güçlü bir tepki” gösterdiği vurgulanmıştı. Görüşmede, Austin’in 13 Kasım’da gerçekleşen saldırıdan dolayı taziye dileklerini ilettiği de hatırlatılmıştı. Pentagon tarafından yapılan açıklamada, “Bakan Austin, son dönemde gerçekleşen ve bazıları doğrudan bölgedeki partnerlerimizle, IŞİD’i yenmek için çalışan ABD personelinin güvenliğini riske atan hava operasyonu da dahil olmak üzere, Suriye’nin kuzeyi ile Türkiye arasında yaşanan gerilimin yükselmesinden dolayı endişelerini dile getirdi” ifadeleri yer almıştı. Açıklamada ayrıca, “Bakan Austin, gerilimin azaltılması çağrısını yaparken, Bakanlığın, Türkiye’nin Suriye’de yeni bir askeri operasyon yapmasına güçlü bir şekilde karşı olduğuna yönelik açıklamalarını paylaştı” sözleri tam bir küstahlıktı, çünkü bu “Stratejik Ortaklık” değil, açıkça bir düşmanlık tavrıydı. Bütün bu girişim ve gelişmelerden sonra Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile doğrudan görüşmek artık hayati önem taşımaktaydı.

Makalenin tamamı içi:https://www.millicozum.com/mc/duyurular/turkiyede-siyasetin-tikanmasi-ve-sefaletin-halki-canindan-biktirmasi

Yorum Yaz