Şubat 21 13:45

Türkiye, Tarihin En Büyük Kuşatması Altındadır; ve ERBAKAN’IN PROJELERİNE ACİLEN İHTİYAÇ VARDIR!

Türkiye, Tarihin En Büyük Kuşatması Altındadır;  ve  ERBAKAN’IN PROJELERİNE ACİLEN İHTİYAÇ VARDIR!

3. Dünya Savaşı’nın İlk Adımları!

ABD’nin 2. Dünya Savaşı’ndan beri her savaşında en önde yer alan ve muharebeye en hazır birliği olan 101. Hava Tümeni, tarihte ilk defa Ukrayna sınırındaydı. Romanya-Odessa sınırına konuşlanan 101. Hava İndirme Tümeni’ne bağlı 2. Tugay; 4 bin 700 asker, onlarca helikopter ve zırhlı araçla birlikte “savaşa hazırız” mesajı verilmiş olmaktaydı. Amerikan CBS kanalının özel haberine göre tugayın komutanı Tuğgeneral John Lubas’ın, “Bu bir eğitim değil, muharebe konuşlanmasıdır. Müttefiklerimizin sınırlarına yönelik her türlü saldırıya anında müdahale edebilme hazırlığıdır!” itirafı anlamlıydı. Romanya hava sahasında uçuş gerçekleştiren CBS muhabiri Charlie D'Agata, Tuğgeneral John Lubas’a “Neye hazırlanıyorsunuz?” diye sorunca; “Görevimiz, düşman güçlerin müttefiklerimize saldırmasının önüne geçmek ve eğer bu gerçekleşirse müdahale etmek!” yanıtını almıştı.

2022 Ekim’inde 101. Hava İndirme Tümeni’nin 2. Tugayı, Ukrayna sınırına sadece birkaç kilometre mesafede 4 bin 700 askerin katılımıyla, gerçek mühimmatla muharebe tatbikatı yapmıştı. Odessa, Ukrayna’nın Karadeniz’de kalan son toprağı olması ve NATO üyesi Romanya’ya sınırı bulunması açısından stratejik önem taşımaktaydı.

“Kardeşler Takımı” Dizisiyle Tanınıyor

Amerikan HBO kanalının 2001 yapımı Kardeşler Takımı (Band of Brothers) dizisi, 2. Dünya Savaşı’nda, Normandiya’ya hava indirmesi yapan ve Nazi Almanyası ile savaşan 101. Hava İndirme Tümeni’ni konu almıştı. 101. Hava İndirme Tümeni, diziyle birlikte dünya çapında popüler olmaya başlamıştı. 2. Dünya Savaşı'nda paraşüt atlayışı yapmadan önce saçlarını Mohikan stili kesen ve yüzlerine savaş boyası süren 101. Hava İndirme Tümeni erlerinin reklâmı yapılmaktaydı. Sadece fiziken en üstün özelliklere sahip; uzun mesafeleri kısa sürede yaya olarak katedebilen, açlığa ve soğuğa dayanabilen, gözleri iyi gören, emirleri sorgusuz yerine getiren, disiplinden ödün vermeyen ve nişancılıkta usta olan erlerin seçildiği 101. Hava İndirme Tümeni, ABD’nin en elit ve savaşa en hazır birliği sayılmaktaydı. 101. Hava İndirme Tümeni, ABD'nin işgallerinde ilk hücumu gerçekleştiren ve düşmanla karşılaşan, savaş tecrübesi yüksek bir birlik konumundaydı. Vietnam'da, Körfez Savaşı'nda, Afganistan'da, Irak'ta ve Somali’de görev almıştı.

Makalenin tamamı için: https://www.millicozum.com/mc/duyurular/turkiye-tarihin-en-buyuk-kusatmasi-altindadir-ve-erbakanin-projelerine-acilen-ihtiyac-vardir

Yorum Yaz