Eylül 22 18:56

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Ahmet Akgül

Yayın Tarihi :2017

Gerek bütün yeryüzünde, gerek kendi bölgesinde, gerek ülkesinde ve gerekse yakın çevresinde; ekonomik ve sosyal gelişmeleri menfi yönde etkileyen ve toplum kesimlerini manipüle eden merkezleri ve bunların yöntemlerini bilmeyen, bilse de baş edemeyen lider ve hükümetlerin, olumsuz gelişmeler karşısında “ne yapalım, birileri düğmeye basınca bunlar oluyor!” cinsinden mazeretlere sığınması, kendi acizliklerinin ve çaresizliklerinin ifadesi ve ispatıdır.

Bu kitapta siyaset ve stratejiyle ilgili genel kavramları, temel kurumları ve bunların çağdaş yorumlarını, ilmi ve islami esaslarla ortaya koymaya ve Siyonizm’in şeytani düzenlerine karşı toplumu uyarmaya çalıştık.

Çünkü toplumu adaletle yönetme ve insanların hayır ve huzurunu temin etme sanatı olan siyaset ve strateji birikimi, mü’min, metin ve bilge insanların elinde selamet ve saadet vesilesi; ama hain ve zalim kişiler ve oluşumların emrinde ise felaket ve rezalet sebebi olmaktadır. O nedenle bu kitap dernekçilikten devlet yöneticiliğine her kademedeki idarecilerin, şuurlu ve sorumlu tüm bireylerin başvuru kaynağı olmak üzere hazırlanmıştır.

Yorum Yaz