Mayıs 25 02:54

Cumhur İttifakı’nda; UYUŞTURUCU VE FUHUŞ MAFYASI Ey Millet, Uyanın!

Cumhur İttifakı’nda;  UYUŞTURUCU VE FUHUŞ MAFYASI  Ey Millet, Uyanın!

Cumhur İttifakı’nda;

UYUŞTURUCU VE FUHUŞ MAFYASI

Ey Millet, Uyanın!

    

İktidar Destekli Mafya Saltanatı mı?

Yandaş yazarlar, yalaka yorumcular ve kiralık bürokratlar niye hâlâ suskunlardı?

“Muhammet Sağ adlı kişi, Antalya'daki firmasıyla inşaat malzemeleri alım satımı, inşaat işleri ve mermer-fayans ihracatı yaparken 2021 yılında biriyle tanışıyor. Firmasının 17 yıllık geçmişinde devletine mükellefiyetini eksiksiz yerine getiren, vergi, prim vs. borcu bulunmayan Muhammet Sağ'a bu şahıs, Ankara'da faaliyet gösteren Elmacı Market zincirine ortak olmasını öneriyor. İnşaatçı olarak yeni açılacak market şubelerinin satışa hazır hale getirilmesini sağlayabileceğini düşünen Muhammet Sağ da işyerini Ankara'ya taşıyor. GİMAT'ta, Elmacı Market'in merkezinin bulunduğu plazaya giderek şirketin ortakları olduğunu söyleyen Serdar Sertçelik ve banka müdürü iken görevinden ayrılıp Elmacı Market'in finans işlerini yürüten Koray Özdöl ile tanışıyor.

Ancak bu kişilerin ortaklık için resmi işlemleri savsaklamaları üzerine, durumdan kuşkulanmaya ve araştırmaya başlıyor. Ticaret Sicili Gazetesi'ne baktığında Elmacı Marketler zincirinin gerçek sahibi olarak Serdar Sertçelik ve Koray Özdöl yerine, daha önce adını hiç duymadığı paravan bir kişinin göründüğünü belirliyor. Tuzağa düşürülme endişesiyle onları arayıp ulaştığı bu bilgiyi paylaşıyor. Kendisine “Gereken evrakları ve çek defterini getir, sözleşme yapacağız!” denilince, yine o plazaya gidiyor. Ancak bu kez korku filmlerinden farksız bir süreç başlıyor.

İddiasına göre, hayret kendisini orada yine Serdar Sertçelik ve Koray Özdöl karşılıyor!?

Ancak içeri girdikten kısa bir süre sonra tartışma başlıyor ve Koray Özdöl silahını Muhammet Sağ'ın kafasına dayıyor. Ölüm tehdidiyle telefonunu gasp ediyor, ardından çek defterine çok sayıda çek yazdırıyor. Cep telefonu üzerinden bu çeklere faktöring için onay da veriyor. Ayrıca sahibi olduğu 2021 model 2 adet Wolkswagen Passat aracına el konuluyor. (Mağdurun iddiasına göre bu çeklerin 2'si hariç, geri kalanlarını korkudan ödüyor.)

Neye uğradığını şaşıran Muhammet Sağ, canını kurtarabilmek için istedikleri her şeyi yapmaya söz veriyor. Ayhan Bora Kaplan'ın adını telaffuz etmeye başlayan Özdöl ve Sertçelik, “Sakın bizi şikayet etme, bunlar canından değerli değil. Ayrıca kendi canını düşünmüyorsan eşini ve iki çocuğunu düşün” diye tehdit ediliyor. Büyük korkuya kapılan Muhammet Sağ, serbest kalınca Antalya’ya dönüyor ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne başvuruyor. Oradaki polisler olay yerinin Ankara olduğunu söyleyip, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gitmesi gerektiği belirtiliyor. O da avukatı aracılığıyla Ünal M., Koray Özdöl, Serdar Sertçelik ve soy isimlerini bilmediği Uğur ve Selman adlarındaki kişiler hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletilmek üzere, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuyor. Gerekçe olarak da; “yağma, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” iddiaları gösteriliyor.

Makalenin tamamı için: https://www.millicozum.com/mc/duyurular/cumhur-ittifakinda-uyusturucu-ve-fuhus-mafyasi-ey-millet-uyanin

Yorum Yaz