Ekim 04 20:00

ERBAKAN'DAN AYRILIRSANIZ; PAPA FRANSUVA'YA KAPILIRSINIZ!

ERBAKAN'DAN AYRILIRSANIZ;  PAPA FRANSUVA'YA KAPILIRSINIZ!

Hak’tan ve hayırdan ayrılanların, Bâtıla ve Barbar Batılılara kapılması, inayet ve istikametten mahrum bırakılması ve hidayetlerinin kararması kaçınılmazdır. Erbakan Hoca’nın İslam Birliği ve faizsiz Adil Düzen projelerini bırakıp ve tarihi D-8 girişimini geri plana atıp, Haçlı AB üyeliğine yoğunlaşan ve bu uğurda Dini ve ahlâki değerlerimize ve milli bünyemize aykırı dayatmaları bir bir yasalaştıran Recep Tayyip Erdoğan, şimdi de Siyonist İsrail'in işgal ettiği ve her türlü zulüm ve vahşeti sergilediği Kudüs'ün statüsü için Papa Fransuva’nın tekliflerine ve desteklerine sığınmıştır. Oysa Papa'nın, hatta tüm Vatikan'ın da, gizli Siyonist kuşatması altına alındığını ve Papa’dan Kudüs için hayırlı ve yararlı bir teklif çıkmayacağını dahi anlayamaz olmuşlardır. Bu akıl tutulması ve hidayet kararması Nisa: 115 ayetinde şöyle açıklanmaktadır:

 

“Her kim kendisine 'dosdoğru yol' apaçık belli olduktan (hidayet ve hakikati bilip tanıdıktan, Hakk ile Bâtıl’ın farkına ve şuuruna vardıktan) sonra, (dünyalık makam ve menfaat hırsıyla) Elçiye (Peygambere ve Hakk dava rehberine) muhalefet edip (haklı ve hayırlı hareketten ayrılırsa) ve mü'minlerin yolundan başka bir yola (Siyonist ve Haçlı İttifakına ve şeytani kurallarına) uyarsa, onu dönüp gittiği yanda (şerli ortam ve ortaklıkta) bırakırız (bu hıyanet ve hakaretinden dolayı tekrar Hakka ve hidayet yoluna dönmesine fırsat tanımayız ve hidayetini karartırız) ve (ahirette de) cehenneme sokarız. O ne kötü ve sürekli bir (zindan) karargâhıdır!” [Not: İmamı Şafii: Bu ayet, “icma”ya ve Hakk hâkim olsun diye ortaya çıkan oluşuma bağlı kalmayı gerekli sayan en önemli ayetlerin başındadır” buyurmaktadır. Bak: Razi. Cilt: 11 Sh: 43]

 

Yaptığı bir grup toplantısında Sn. Erdoğan'la Siyonist katil Netanyahu'yu, “Birbirlerinin farklı versiyonu” gibi sunmaktan sakınmayan ve tabi bu saçmalığıyla Erdoğan'a dolaylı destek sağlayan Meral Akşener takımı da… Ve yine CHP kafası da, Erdoğan'dan bin beter AB hayranlarıydı ve her fırsatta İslam hukukuna düşmanlıklarını açığa vurmaktalardı!.. Yani iktidarla muhalefetin birbirinden tek farkları, sloganları ve istismar araçlarıydı... Zira hem Meral Akşener hem de Kemal Kılıçdaroğlu; muhalefet ortakları Saadet Partisi zihniyetinin ve Adil Düzen’in iktidarından ise, Erdoğan'ın işbaşında kalmasını on kere tercih eden insanlardı!..

 

Erdoğan Vatikan’la Kudüs pazarlığı mı yaptı: Kudüs fikri Papa’dan mı çıktı?

 

2017 yılı Aralık ayında; Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, “ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planından derin endişe duyduğunu” belirten bir Kudüs açıklaması yapmıştı. Vatikan'daki Papa 6. Paulus salonunda çarşamba günleri yaptığı genel kabul oturumuna katılan Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, ABD'nin Kudüs planına özel olarak değinmiş ve oturumun son bölümünde, “Şimdi benim düşüncelerim ve kalbim Kudüs’ledir. Son günlerde ortaya çıkan durum nedeniyle duyduğum derin endişe karşısında sessiz kalamam” diyen Papa, Birleşmiş Milletler (BM) kararı uyarınca kentin statüsüne saygı duyulması çağrısında bulunmuşlardı.

 

Papa, Kudüs'ün “Hem Yahudiler hem Hristiyanlar hem de Müslümanlar için kutsal tek şehir olduğunu, bu üç dinin de ibadet yerlerini bünyesinde bulundurduğunu ve bu nedenle barışa yönelik özel bir yeri olduğunu” hatırlatmışlardı. Papa Francis, İsrail polisinin Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinlilere yönelik ihlalleri sonrasında yükselen tansiyon sebebiyle endişelerini de aktarmıştı. Katoliklerin ruhani lideri, “Kudüs'te yaşanan gelişmeleri, özel bir endişeyle takip ediyorum. Kutsal şehrin çok dinli ve çok kültürlü kimliğine saygı duyulması ve kardeşliğin üstün gelmesi için herkesi ortak çözümler aramaya davet ediyorum. Şiddet sadece şiddeti üretir ve artık çatışmalara yeter diyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Üç yıl sonra 2021 Mayıs’ında Erdoğan'ın; Kudüs için, Papa ile aynı çözümü önermesi kafaları karıştırmıştı!?

 

Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, “Kudüs'ün üç dinin temsilcisi tarafından yönetilmesi” önerisindeki fikir nereden çıkmıştı? Erdoğan’a Hristiyanların Kudüs’ün yönetimine dahil olmasını Vatikan Papası mı fısıldamıştı?

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ:

Yorum Yaz