Nisan 25 14:21

ERBAKAN HOCAMIZIN RUHANİYETİYLE EDEP VE HİKMET DERSLERİ

ERBAKAN HOCAMIZIN RUHANİYETİYLE EDEP VE HİKMET DERSLERİ

FATMA BETÜL ERİŞKİN / KONYA / MAYIS 2022

2022 Mayıs ayının değişik günlerinde görülen rü’yalarda Aziz Erbakan Hocamız şöyle buyurdular:

“Gücünüzü, içinizdeki suni güçsüzlük duygusuyla ve ‘başaramam’ kuşkusuyla boğuşurken tüketiyorsunuz!”

“İnsan, zamanla başına gelen her şeyde Allah'ın nice hikmetini görüyor ve biliyor!”

“Kaza ve kadere rıza göstermeyenin, bu ahmaklığının devası yoktur!”

“Ya Rabbi; bizi bu dünyada bizden sonra gelenlerin, izlerimizle yollarını bulup takip edecekleri iz bırakan doğru yolun yolcularından et!” (Âmin.)

“Rabbin, senin ne söylediğinden çok ne yaptığına bakar!”

“Her an kâinatta sana ne gösterilmeye çalışıyorsa onu gerçekten ve gereğince görmeye bak; acele etme, içine sindir gördüklerini. Doğru anla, hissetmeye çalış… Bir şeyi yanlış anlamaktansa hiç anlamamak daha iyidir!”

“Bunca yıllık çalışmalarımız bize gösterdi ki, iki tip insanla yola çıkılmaz; 1) “Nereye?” diye sorup duran. 2) Yola çıkınca tez usanıp yarı yolda koyan!”

“Kötü insanlarla samimiyet kurar ve yakın arkadaş olursanız, iyi insanlar sizin hakkınızda kötü düşünmeye başlar. Sonra da iyi insanlardan uzaklaşıp mahrum kalırsınız!..”

“Ya Rabbi, kalbimi Seninle (fikrinle, zikrinle ve şükrünle) dinlendir, zira dünya çok yorucu! Ya Rabbi, nasip ve müyesser et ki; özümden iman edip, gözünde hep var olayım, inşaallah!” (Âmin.)

“Unutarak sabredebilirsen bu en güzelidir. Kabul edip sabredersen bu en doğrusudur. Vazgeçip sabredersen bu en zorudur. Hele bir de işini Allah'a havale edip sabredersin, işte bu en âlâsıdır!”

“Sizden ne giderse, (Allah için her neyi verirseniz veya imtihan kasıtlı her ne elinizden alınıverirse) Allah katında onun yerine geçecek bir karşılık muhakkak vardır. Ama Hakkı kaybetmişsen, her şeyi kaybetmişsin demektir. Yani, kaybettiğin her şeyin yerine bir bedel bulunur. Mevlâ’yı kaybetmişsen O'nun yerine ne konulur!?”

Tamamı için: https://www.millicozum.com/mc/duyurular/erbakan-hocamizin-ruhaniyetiyle-edep-ve-hikmet-dersleri

Yorum Yaz