Mayıs 25 02:46

FİLİSTİN HALKI KURTULUŞ SAVAŞI YAPMAKTAYDI!

FİLİSTİN HALKI KURTULUŞ SAVAŞI YAPMAKTAYDI!

FİLİSTİN HALKI KURTULUŞ SAVAŞI YAPMAKTAYDI!

      

Filistin’de Hamas’ın başlattığı Aksa Tufanı” harekâtı İsrail’i sarsmış ve tüm dünyayı şaşkınlığa uğratmıştı. Zalim ve işgalci İsrail güçleri yıllardır Filistin'e ait topraklar üzerinde her türlü vahşeti ve dehşeti mağdur Müslümanlara yaşatmıştır. Binlerce Filistinli kardeşimiz; bebek, çocuk, kadın, ihtiyar, sakat demeden katliama, hatta sistemli bir soykırıma uğratılmışlardır. Mescid-i Aksa başta olmak üzere bütün kutsal mekânlarımızda Müslüman kanı akıtılmıştır. Hiçbir gerekçe olmaksızın yüzlerce genç esir edilip zindanlara atılmıştır. Şimdi Aksa Tufanı harekâtıyla Filistinli yiğitler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafaa hakkını kullanmaktadır, yani bizim şanlı Kurtuluş Savaşı’mızda yaptığımızı yapmaktadır.

Kardeşlerimizin muvaffakiyeti için duacıyız!

Elbette büyük bir huzur ve heyecan yaşamaktayız. Belki de ilk defa İsrail’in Filistin topraklarını bombalaması haberiyle değil de Filistinli kardeşlerimizin fetih harekâtı haberiyle uyandık. Filistinli kardeşlerimizin büyük bir stratejiyle ortaya koymuş oldukları cihat mücadelesini bir terör eylemi gibi gösterme çabasında olanlar hain ve gafil takımıdır. Şanlı Milli Mücadelemizi bir isyan hareketi, Mustafa Kemal’i de bir “ASİ” gibi sunanlarla bunlar aynı kafalardır.

E. Tuğgeneral Naim Babüroğlu, Hamas-İsrail Savaşında Kimsenin Bilmediği Detayı Açıkladı! (Gizemli eller ve güçler, İsrail’i kör ve sağır edip avladı!)

Şimdi önce zamanlamaya bakalım. 6-25 Ekim 1973 tarihleri arasında, Yom Kippur Savaşı dediğimiz, Mısır, Ürdün ve onu destekleyen Arap ülkeleriyle İsrail arasında meşhur bir savaş yapıldı (ve İsrail kazandırıldı…). Ve işte bu savaşın 50. yıl dönümünde, Hamas saldırısı başlıyor (ve İsrail, tarihinde ilk defa yeniliyor ve şaşkınlığa uğruyor)!

Sabah, 6.30, ama 6'yı 7'ye bağlayan gece (Hamas baskını başlıyor...). Dolayısıyla, (Yom Kippur’un) yıl dönümünde başlıyor. Oysa böyle kritik yıl dönümlerinde, özellikle 10’uncu, 20’nci, 30, 40, 50’nci yıl dönümlerinde, bir devlet veya bir kurum, yani İsrail ordusu, İsrail polisi, İsrail Hudut-Sınır Birlikleri, İstihbarat Örgütleri ve devlet (yetkililerinin elbette tedbirli olmaları gerekiyor). Herhalde otomatik olarak refleks alınması ve güvenlik önlemlerinin arttırılması bekleniyor. Demek ki burada birinci durum; bu 50’nci yıl dönümü dikkate alınmamış mı? Ona bakacağız şimdi. Bize göre dikkate alınmaması mümkün değil.

İkinci konu; İsrail, NATO ülkeleri arasında ve Batı’da, hatta dünya orduları arasında Elektronik Savaş Sistemleri açısından en güçlü ülke sayılıyor. Mesela biz, Hava Kuvvetleri 2000'lerde, İsrail'le ikili tatbikatlar yapardık. Onların elektronik savaş yeteneklerinden tecrübe edinmek için (yanaşırdık). Birçok NATO üyesi ülke de İsrail'le tatbikat yapar, elektronik savaş tekniklerinden faydalanmak için (fırsat kollardı). Yani Elektronik Savaş Sistemleri yetenekleri arasında İsrail şu anda zirvede bir yerde (durmaktadır!). Yani ABD ile hemen hemen aynı, hatta ABD bile bazen İsrail’den yararlanır. Diğer bir konu, İsrail MOSSAD gibi, CIA ile MOSSAD iç içe girdiği ve teknolojik yetenekleriyle dünyanın en üstün düzeyde olan bir istihbarat örgütüne (sahip bulunmaktadır). Bu da bir yerde (aklımızda kalsın). Fakat en önemlisi; Gazze Şeridi’nde, yani o bölgede, binlerce istihbarat elemanı sokakta, çarşıda, bakkalda, restoranda, fabrikada, yani her yerde dolaşıp durmaktadır. Bir konu daha var; yine yüzlerce istihbarat elemanı, İsrail’e, MOSSAD’a ait ajanlar, Hamas'ın içinde görev yapmaktadır. Hamas'ın içinde bizzat; Hamas gibi görünerek, İsrail’e bilgi aktarılmaktadır. CIA ajanı ve elemanı da vardır.

Makalenin tamamı için:https://www.millicozum.com/mc/duyurular/filistin-halki-kurtulus-savasi-yapmaktaydi

Yorum Yaz