Eylül 24 22:56

IGMG'NİN ASLINI İNKÂRI VE MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN YOZLAŞTIRILMASI

IGMG'NİN ASLINI İNKÂRI VE MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN YOZLAŞTIRILMASI

İslam Topluluğu Milli Görüş, Almanya’da Bir İmamı Siyonizm Karşıtı Sözleri Nedeniyle Görevden Almıştı!

Avrupa’da faaliyette bulunan İslam Topluluğu Milli Görüş (IGMG), Siyonizm karşıtı söylemleri nedeniyle Almanya’da bir imamı görevden almıştı. Oysa o imam, Siyonizm’le Yahudileri birbirinden ayırmıştı. Görevden alınan imam, Mayıs 2021’de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “İsrail’i, Filistinlilere ‘soykırım’ yapmakla” suçlamıştı. İmam paylaşımında ayrıca, İsrail’in soykırım benzetmesi yaptığı eylemlerini: “Almanya’da Yahudilere yapılanlarla” aynı olduğunu vurgulamıştı.

Görevden alınan Bonn İmamı Ensar Işık, Mayıs 2021’de sosyal medyada yayınladığı bir saatlik videoda “Yahudiliğe de karşı değiliz. Herkesinki kendine. Ama biz Siyonistlere karşıyız. Maalesef, Siyonistlerin yüzde 99,9’u Yahudi” saptamasını yapmıştı. İmam ayrıca Yahudilerin, kıyameti başlatmak istediğini hatırlatmıştı.

IGMG Genel Sekreteri Bekir Altaş, İmam Ensar Işık’ın yayınladığı video için “İfadeler Yahudi aleyhtarı ve kabul edilemez. Derhal imamla iletişime geçtik ve videonun daha fazla yayılmasını durdurmasını istedik. Video hemen silindi ve editoryal ekipte bir kopyası var” sözleriyle kahramanlık taslamıştı.[1]

Bekir Altaş, “IGMG bölge derneğinin Işık hakkında disiplin soruşturması başlattığını ve atılması muhtemel yasal adımların araştırıldığını” da açıklamıştı. İmam Işık ise; perşembe günü (27 Ocak 2022) düzenlenen toplantıda, yaptığı yayın için özür dilemek zorunda bırakılmıştı. Oysa bu imam; Kur’ani ayetlere, tarihi ve fiili gerçeklere tercümanlık yapmıştı. Demek ki IGMG ve Genel Sekreteri Kur’ani gerçeklerin açıklanmasından bile rahatsızdı!?

“Fachtagung - Muslime und die Islamischen Föderationen in Österreich im Politischen Fokus” (Sempozyum - Siyasi Odakta Avusturya'da Müslümanlar ve İslam Federasyonları); başlığıyla paylaşılan videolar sosyal medyada yayılmıştı. Bunun üzerine Konya’da Mehmet Sıtmapınar kardeşimizle irtibat kurularak, Avrupa temsilcimiz Süleyman Bey’den kısa tercümesi alınmıştı.

Özet olarak videoda; sempozyumda konuşulanlardan, Süleyman Bey tarafından Sıtmapınar arkadaşlarımıza aktarılanlar şunlardı:

Makalenin tamamını okumak için:

 

Yorum Yaz