Mayıs 25 02:55

İKTİDARIN KOF İSVEÇ ÇIKIŞLARI VE İSRAİL’İN SON ÇIRPINIŞLARI!

İKTİDARIN KOF İSVEÇ ÇIKIŞLARI VE İSRAİL’İN SON ÇIRPINIŞLARI!

İKTİDARIN KOF İSVEÇ ÇIKIŞLARI VE İSRAİL’İN SON ÇIRPINIŞLARI!

İktidar, İsveç konusunda Meclis’ten ve Milli iradeden kaçmıştı!

TBMM Dışişleri Komisyonunda, İsveç’in NATO’ya katılım protokolünün onaylanmasıyla ilgili kanun teklifinin, Meclis’te müzakeresinin ertelenmesi kararı alınmıştı. İlgili önerge AKP’li Milletvekilleri tarafından hazırlanmıştı. Anlaşılan, İsveç’in birtakım göstermelik adımlar atması ve güya PKK ve FETÖ’ye mesafe koyması için bir fırsat tanınmıştı…

Siyonist ve azgın İsrail’in Gazze’ye ve diğer Filistin bölgelerine yönelik vahşi saldırılarının ve soykırımlarının etkisi ve Batılı ülkelerin hâlâ bu vampir iblisi desteklemesi yüzünden, toplumda oluşan yoğun duygular ve duyarlılıklar nedeniyle, Cumhur İttifakı, hatta Özgür Özel’li CHP’nin de katkısıyla, halkın havasını almak üzere şimdilik İsveç’in NATO’ya katılımı konusunda Meclis’ten HAYIR kararı çıkarsa bile bu tavrın kalıcı olması lazımdı. Yoksa ileride, “Şartlarımıza riayet edildi…” gerekçesiyle İSVEÇ’in NATO’ya girişinin Meclis’e onaylatılması, toplumun oyalanıp avutularak aldatıldığını açığa vuracaktı. Böyle bir durumda aşağıdaki sorular mutlaka gündeme taşınacaktı.

İslam ve Kur’an düşmanı, PKK ve İsrail Yandaşı İsveç’i NATO’ya almak; Kahramanlık mıydı, Kalpazanlık mıydı?

Bu bir duyarlılık ve tutarlılık mıydı, yoksa kaypaklık ve korkaklık mıydı?

Bu bir dik duruş ve kararlılık mıydı, yoksa kolaycılık ve kaytarıcılık mıydı?

Bu bir, etkin ve onurlu devlet adamlığı mıydı, yoksa sünepe ve Siyonist dünya sistemine entegre bir kancıklık tavrı mıydı?

Zerre kadar aklı, vicdanı ve ahlâkı olanlar yanıtlasındı: İslam’a ve Kur’an’a düşmanlığı, PKK ve İsrail yandaşlığı ve özellikle Türkiye karşıtlığı açık olan, şu küstah İsveç’i, bugün veya yarın tutup NATO’ya almak… Hatta karşılığında güya şart koştukları; bırakın parasını 10 yıldır peşin verdiğimiz F-35 savaş uçaklarını, hatta eski F-16’ları bile almayı başaramadıkları Amerika’nın talimat ve tavsiyesine uymak, gerçekten kahramanlık mıydı, yoksa kiralık bir münafıklık mıydı?

 

...

 

MAKALEYİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

Yorum Yaz