Mayıs 25 00:48

İsrail’in Gazze Vahşeti Karşısında; BATILI VE DOĞULU GÂVURLARIN ÇİFTE STANDARDI VE “İNSAN HAKLARI” SAHTEKÂRLIĞI!

İsrail’in Gazze Vahşeti Karşısında; BATILI VE DOĞULU GÂVURLARIN ÇİFTE STANDARDI VE “İNSAN HAKLARI” SAHTEKÂRLIĞI!

İsrail’in Gazze Vahşeti Karşısında;
BATILI VE DOĞULU GÂVURLARIN ÇİFTE STANDARDI
VE
“İNSAN HAKLARI” SAHTEKÂRLIĞI!

 

Batılı Ülkelerin İsrail Uşaklığı!

ABD

Bunamış sözde Başkan Biden, Siyonist katil Netanyahu’nun sırtını sıvazlamak için gittiği İsrail’de, 500 kişinin can verdiği hastane bombalanmasını, “Karşı taraf yapmış gibi görünüyor!” sözleriyle alçaklığın ve uşaklığın en çiğ ve çirkin örneğini sergilemişti. Hitler bile bunların yanında tertemizdi! Okulları, camileri, hastaneleri hedef alan Siyonistler, bütün beşeriyet bünyesinin kanser virüsleriydi.

İNGİLTERE

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, “Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’nin harap edilmesi insan hayatı açışından yıkıcı bir gelişmedir. İngiltere nettir. Sivil hayatının korunması her şeyden önce gelmelidir.” değerlendirmesi tam bir İsrail hizmetçiliği idi. Bakan Cleverly, İngiltere’nin; neler olduğunu öğrenmek ve Gazze’deki masum sivilleri korumak için müttefikleriyle çalışacağını bildirmişti. İngiltere Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, İsrail’in Gazze el-Ehli Baptist Hastanesi’ne saldırısına ilişkin Anadolu Ajansı’na (AA) yaptığı açıklamada, “Gazze’de bir hastaneye yapılan saldırıya ilişkin haberleri takip ediyoruz” demekle yetinmişlerdi.

Anglikan Kilisesi Lideri ve İngiltere Kilisesi Ruhani Lideri, Canterbury Başpiskoposu Justin Welby ise; X hesabından, İsrail’in Anglikan Kilisesi tarafından yönetilen Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği saldırıya ilişkin açıklamasında; “Bu masum canların şok edici ve feci bir kaybıdır. El-Ehli Hastanesi, Anglikan Kilisesi tarafından yönetiliyordu. Tüm kardeşlerimizle birlikte yas tutuyorum. Lütfen onlar için dua edin. Bu yıkıcı savaşta sivillerin korunması yönündeki çağrılarımı yineliyorum” ifadelerine yer vermiş ve o da İsrail’in adını bile gündeme getirmemişti.

FRANSA

Fransa Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Fransa, Gazze şehrinde çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği el-Ehli Hastanesi’ne yönelik saldırıyı sert şekilde kınıyor” denilmiş ve doğrudan İsrail’i uyaran bir söz edilmemişti.

Yapılan açıklamada sadece, tüm tarafların insani hukuka riayet etmesi gerektiği belirtilmişti.

ALMANYA

Almanya Dışişleri Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sivil hedefler, özellikle de hastalar ve sağlık personelinin bulunduğu tam teşekküllü bir hastane, hiçbir koşul altında hiç kimse tarafından saldırıya uğramamalıdır. Çatışmalarda siviller korunmalıdır. Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’nde yüzlerce kişinin öldüğüne dair haberler karşısında derinden sarsıldık” demekle yetinilmiş, İsrail’i kırıcı ve uyarıcı bir tavır bile sergilenmemişti.

NORVEÇ

Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu saldırıdan dolayı derin endişe duyduklarını belirtip:

“Hastaneler, uluslararası insani hukuk kapsamında korunmaktadır ve buralara yönelik saldırılar hukuka aykırıdır. Siviller ve sağlık kuruluşları korunmalıdır” ifadeleriyle konu geçiştirilmişti.

RUSYA

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev yaptığı açıklamada, “Gazze Şeridi’nde bir hastaneye yapılan korkunç saldırı açıkça savaş suçudur” diyerek, İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısının nihai sorumlusunun ABD olduğunu belirtmişti.

SLOVENYA

Slovenya Dış ve Avrupa İşleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombalamasının ardından sosyal medya hesabındaki paylaşımda: “Gazze’de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce sivilin ölüm haberi karşısında şok olduk, dehşete düştük. Hastane ve okullar asla saldırıların hedefi olmamalı. Slovenya, uluslararası insani hukuka saygı gösterilmesi çağrısında bulunmakta. Siviller hedef alınmamalı, rehine veya kalkan olarak kullanılmamalı” sözleriyle asıl suçlu İsrail’i gizleme gayretine düşmüşlerdi.

DANİMARKA

Danimarka Kalkınma İşbirliği ve Küresel İklim Politikası Bakanı Dan Jorgensen, yaptığı açıklamada, “Özellikle Gazze’deki insani durum çok kritik. Bu nedenle insani acil yardım tutarımızı 50 milyon kron (7,1 milyon dolar) arttırıyoruz. Bu, trajik durumda olan sivil halkın acil ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.” ifadesini kullanıp, İsrail’in vahşetinden hiç bahsetmemişti.

JAPONYA

BM Güvenlik Konseyi’ne sunulan “İnsani Ateşkes” karar tasarısını, Japonya, ABD, İngiltere ve Fransa ile birlikte veto ederek, Siyonizm’in güdümünde olduklarını bir kez daha göstermişlerdi.

Uluslararası Medyanın İsrail’in Hastane Saldırısına Yamuk Yaklaşımları!

İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik saldırısına Siyonizm’in güdümündeki iktidarlardan ve kiralık medyadan cılız tepkiler dikkat çekmişti. Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler başta olmak üzere birçok kurum ve ülke liderlerinden yine cılız kınama mesajları gelmişti. Uluslararası basında bu katliamın veriliş şekli; İslam’a ve Müslümanlara yönelik bakış açılarını da göstermekteydi.

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times gazetesi, saldırıyı “Biden, İsrail’i ziyarete hazırlanırken Gazze saldırısında 500 kişi öldü” manşetiyle vermişti.

The New York Times haberinde bu manşetin altında da “Filistinli yetkililerin, İsrail hava saldırısının neden olduğunu belirttikleri Gazze kentindeki hastanede yaşanan patlamada en az 500 kişi öldü” ifadesine yer verilmişti. Ama aynı gazete kısa süre sonra bu ifadeyi, “Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail hava saldırısının Gazze’deki hastaneyi vurduğunu ve 500 kişiyi öldürdüğünü açıkladı” şeklinde değiştirmişti.

Washington Post gazetesi, manşette “Filistinli yetkililere göre, Gazze’deki hastane saldırısında yüzlerce kişinin öldüğünden endişe ediliyor” ifadesini kullanırken, haberde “İsrailli ve Filistinli yetkililer, Gazze’deki hastaneye ölümcül saldırıyla ilgili suçu birbirine atıyor” denilerek İsrail masum gösterilmişti.

Reuters Haber Ajansı sitesinde bu haberi, “Yerel yetkililer, Gazze’de bombalanan hastanede yüzlerce kişinin öldüğünü söylüyor” başlığıyla geçmişti.

Associated Press de saldırının haberini önce, “Hamas yönetimindeki Sağlık Bakanlığı, hastaneye yönelik İsrail hava saldırısının yüzlerce kişiyi öldürdüğünü söyledi.” başlığıyla abonelerine duyurmuş, ama daha sonra bu başlığı şöyle güncellemişti: “İsrail, Gazze’deki hastane patlamasıyla ilgisi olduğunu yalanladı, patlamanın nedeninin Filistin roketi olduğunu açıkladı” şeklinde değiştirmişti. Çünkü Siyonist patronları ve faizci-kan emici sermaye baronları öyle istemişti.

İngiliz The Guardian gazetesi, başta “Hamas’ın idaresindeki Sağlık Bakanlığına göre 200-300 kişi saldırıda öldü.” manşetini atarken, daha sonra bunun yerine “Gazze Sağlık Bakanlığına göre, Gazze’deki hastaneye hava saldırısında yüzlerce insan öldü” denilerek, İsrail vahşeti hafifletilmişti. Evet İngiltere de, medyası da aynı Siyonist Yahudilerin güdümündeydi.

CNN, saldırı haberini ilk olarak “Yetkililer, İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısında yüzlerce kişinin öldüğünü belirtiyor” başlığıyla verirken, daha sonra “İsrail” ifadesini çıkarıp: “Filistinli yetkililer, Gazze’deki hastane saldırısında yüzlerce kişinin öldüğünü belirtiyor.” şeklinde değiştirmişti.

BBC de “Filistinli yetkililer; Gazze’deki hastaneye İsrail saldırısından yüzlerce kişi öldü” başlığını atmış, daha sonra başlığı, “İsrail saldırıyı reddederken, Gazze’deki hastanede yüzlerce kişinin öldüğünden korkuluyor.” şeklinde düzeltmişti.

Saldırıyı uzun süre görmezden gelen Wall Street Journal da haberinde, “Filistinli yetkililer, Gazze’deki hastaneye saldırıda 500’den fazla kişinin öldüğünü söylüyor” demişti.

 

 

...

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

Yorum Yaz