Nisan 25 13:45

Kılıçdaroğlu-Akşener Muamması: TÜRKİYE’NİN MANZARASI VE 2023 SEÇİMLERİNİN MANASI

Kılıçdaroğlu-Akşener Muamması:  TÜRKİYE’NİN MANZARASI VE 2023 SEÇİMLERİNİN MANASI

Dergi sahibimiz ve şairimiz Ali Çağıl Bey, Erbakan Hocamızın makamında, Milli Çözüm Dergimizin anket çalışmasında iken çok ilginç ve ibretli bir olay yaşanmıştı!

Aziz Erbakan Hocamızın Merkezefendi Mezarlığı’ndaki makamında Milli Çözüm Dergimizin anket çalışmalarından birinde; Erbakan Hocamızı ziyarete gelen genç yaşlarda birisine ‘hoş geldiniz’ diyerek yaklaştım. Henüz ismini bile sormadan bana: "Ne yapacağız, nereye gideceğiz, kime güveneceğiz abi şaşırdım?" diye gözleri yaşararak yakınmaya başlamıştı. Ben de: "Allah’a (CC) güveneceğiz kardeş!" diyerek sakinleştirmeye ve derdini öğrenmeye çalıştım.

Sözlerinden Kuzey Irak’ta sözleşmeli çavuş olarak görev yaptığı kanaatine varmıştım. Demişti ki: Çok önemli ve tehlikeli operasyonlara katıldım ve yaralandım. Ama bazı yetkililerin, maalesef PKK ile irtibatlı, uyuşturucu kaçakçılığına karıştıklarını anladım ve şaşırdım. Bunları gerekli bilgi ve belgeleriyle üst makamlara taşıyınca: “Başımdan büyük konulara karışmamam ve ortalığı karıştırmamam” hususunda uyarıldım. Ama ülkeme, milletime ve devletime bağlılığım ve duyarlılığım nedeniyle ilgisiz duramadım, vicdanımı bastıramadım. Sonra bazı bahanelerle ve psikolojik rahatsızlık gerekçesiyle görevimden atıldım. “Abi; bazı gerçekleri ve başıma gelenleri evimde annemle paylaştım, ama o bile bana inanmadı… Gördüklerimi ve yaşadıklarımı yetkililerle paylaşacağımı söyledim, razı olmadı. Annem: ‘Bak bu söylediklerine kimseyi inandıramazsın, elindeki bilgiler de sana sıkıntı olur’ diyerek önümü kesmeye çalıştı. Ben bu bilgileri gidip resmen yetkililere aktarınca, onlar beni yaftalayıp hastaneye yatırdılar. Kuzey Irak’ta kaydettiğim ve biriktirdiğim çok önemli bilgileri de elimden alıp imha ettiler. Kime güveneceğimi şaşırdım. Devletimi ve milletimi seviyorum, fakat devletim bana sahip çıkmadı. Şişli-Osmanbey’den ta buraya Fatih-Zeytinburnu'na kadar olan bölgede satılan uyuşturucu trafiğini çözdüm ve yetkililere anlattım. Bir teşekkür bile çok görüldü. Hatta susmam için tehditler yapıldı. Kimse bana sahip çıkmadı abi. Yakından bildiğim, bu surların içinde 300 tane çocuğa uyuşturucu satıcılığı yaptırılmaktadır. Bunların yaşları 12-13’ten başlıyor. Abi bunlara uyuşturucu veren adam 70-80 yaşındadır. Şaşırdım ne yapacağız, bize kim sahip çıkacak?!" diye sızlandı. Kendisine bu karanlık günlerin yakında biteceğini, sabretmesi gerektiğini yüzüm kızararak söyledim.

 

Makalenin tamamı için:https://www.millicozum.com/mc/duyurular/kilicdaroglu-aksener-muammasi-turkiyenin-manzarasi-ve-2023-secimlerinin-manasi

Yorum Yaz