Nisan 25 15:08

NATO’NUN YAYILMASI, İKTİDARIN YAYGARASI!

NATO’NUN YAYILMASI, İKTİDARIN YAYGARASI!

ABD Dergisinde Küstah Şantaj: “İstediğimiz Olmuyorsa Türkiye'yi NATO'dan atalım!”

Finlandiya ve İsveç'ten terörle arasına mesafe koymasını isteyen Türkiye'ye karşı algı operasyonu başlatılmıştı. ABD merkezli National Review dergisinde yayımlanan, "Türkiye'yi NATO'dan atma vakti" başlıklı yazıda askeri ittifakın ikinci büyük ordusuyla ilgili skandal ifadeler kullanılmıştı.

Siyonist Güdümlü Dergide, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 'açık sözlü olunması gerektiği' vurgulanarak: "İsveç ve Finlandiya'yı barındıran ancak Türkiye'yi dışlayan bir NATO, Türkiye'yi içeren ancak İsveç ve Finlandiya'yı dışarıda tutan bir NATO'ya tercih edilir" şeklindeki görüş savunulmaktaydı. Türkiye'nin açıkça hedef alındığı yazıda, "Türkiye'nin gitme vakti geldi" ifadesi kullanılmıştı.

İbrahim Kalın Kapıyı Açık Bırakmıştı… NATO Çatlağı mıydı, Halkın Oyalanması mıydı?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğine kapıyı tamamen kapatmadığını, ancak ulusal güvenlik endişelerinin ciddiye alınmasını arzuladıklarını” açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaptığı açıklamada iki ülkenin üyeliklerine olumlu bakılmadığını belirtip, hâlâ halkı oyalama ve oy toplama hesapları yapmaktaydı.

"Yapılması gereken açık" diyen Kalın, "Bizim beklentimiz NATO müttefiklerimizden ve diğer ülkelerden, Türkiye’nin ulusal güvenliğine tehdit teşkil eden PKK, FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütlerine karşı açık, net tavır almaları ve bunu eylemle net şekilde ortaya koymalarıdır… NATO üyeliği bir süreç alacaktır. İşlerin nasıl gittiğine bakacağız. Ancak bu İsveç makamlarının yanı sıra tüm müttefiklerimizle gündeme getirmek istediğimiz ilk noktadır. Elbet İsveçli meslektaşlarımızla tartışmak, müzakere etmek istiyoruz." sözleriyle, İsveç ve Finlandiya’ya: “Türkiye’yi rahatlatacak ve toplum nazarında Erdoğan’a puan kazandıracak bir iki açıklama yapın ve teröre karşı olduğunuzu açıklayın ki, biz de NATO’ya girişinizi onaylayalım” mesajını aktarmıştı.

Makalenin tamamı için: https://www.millicozum.com/mc/duyurular/natonun-yayilmasi-iktidarin-yaygarasi

Yorum Yaz