Eylül 25 10:25

Yaklaşan Seçimlerle İlgili: MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BASIN BİLDİRİSİ

Yaklaşan Seçimlerle İlgili: MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BASIN BİLDİRİSİ

Ahmet Akgül Üstadımızın Açılış Notlarından:

Dünyanın tarih ve kültür Başkenti İstanbul’umuzda… Kutlu fethin şahidi surların karşısında… Aziz Erbakan Hocamızın Mübarek Makamının hemen yakınında ve komşuluğunda… Merkez Efendi Hz.lerinin sokağında… Ve bu çok özel ve güzel binada MİLLİ ÇÖZÜM HİZMET KARARGÂHI’mızın açılış toplantısında bizleri bir araya getiren Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler ederek başlıyorum. Tüm seçkin konuklarımıza, Milli Çözüm Dergimizin değerli yazarlarımıza ve çok kıymetli kurmaylarımıza hoş geldiniz diyor ve saygılar sunuyorum.

Bu güzel hizmet binamızın açılışında büyük emekler sarf eden, başta Bölge Başkanımız sevgili Yakup Gözübüyük kardeşime, Dergimizin sahibi Ramazan Yücel kardeşime, katkı sunan ve çaba harcayan tüm ekibimize özellikle tebrik, teşekkür ve takdirlerimizi arz ediyorum, Allah kendilerinden ve hepimizden razı olsun diye dualar ediyorum.

Milli Çözüm Dergisi ve Ekibi; Ülkemizde, Bölgemizde, İslam Âleminde ve tüm yeryüzünde… Farklı din ve görüşten ama herkesin temel insan haklarına sahip ve saygın yaşayacağı ADİL BİR DÜZENİN ve yeni bir medeniyet devrimini gerçekleştirecek orijinal proje ve prensiplerin elinde bulunduğu… Bunların farklı dillere çevrilip ilim ve devlet erbabına duyurulduğu bir harekettir.

Milli Çözüm; geçmişimizle geleceğimizi, Atatürk’ün önderliğinde başlatılan ve Allah’ın izniyle başarılan Şanlı Kurtuluş Mücadelemizdeki Kuvay-ı Milliye hedefleriyle Milli Görüş Düşüncesini, örnek bir LAİKLİK ve Demokrasiyle yüksek imani ve ahlâki prensipleri, hem de hamasetle değil bilimsel hakikatlerle bağdaştırıp kaynaştıran… Kendi toplumumuza ve insanlığa akılcı, kalıcı ve kucaklayıcı programlar sunan, belki de yegâne hizmet mektebidir!..

Milli Görüş; ilmi, insani ve İslami prensiplere ve tarihi temellere dayalı ve orijinal-çağdaş program ve projeleri olan bir harekettir. Ama Milli Görüş; özellikle AKP ve yandaş oluşumları için kullanılan anlamda bir “İSLAMCI” hareket asla değildir. İslamcılık, genelde DİN İstismarcılığını veya taklitçi dindarlığı çağrıştıran ve din karşıtları tarafından böyle yaftalanan bir kavram olduğu için, Milli Görüş’ün bu safa sokulması yanlıştır.

Adil Düzen’de; demokratik kurumları çalıştırmak, halkın yönetime daha aktif katılımını sağlamak ve muhalefetin hükümeti denetleme mekanizmasını kolaylaştırmak üzere getirilecek iki önemli kuralı hatırlatmamızda fayda vardır;

Makalenin tamamı için: https://www.millicozum.com/mc/duyurular/yaklasan-secimlerle-ilgili-milli-cozum-dergisi-basin-bildirisi

Yorum Yaz